Administrimi Financiar dhe Kontabël i Kompanisë - Business Magazine Albania

Administrimi Financiar dhe Kontabël i Kompanisë


Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë organizon trajnimin “Administrimi Financiar dhe Kontabël i Kompanisë” në datat: 7-8-9 Tetor 2015, ora: 16:30 – 19:30

Administrimi efektiv financiar dhe kontabël i kompanisë është në thelbin e një sipërmarrje, institucioni apo organizate moderne dhe efikase si një element dominues në suksesin e një biznesi. Me ndërmarrjet që ballafaqohen në mënyrë të vazhdueshme me një ambient të ndryshueshëm afarist, është e një rëndësie të veçantë të sigurohet që nga ana e vendim-marrësve te zbatohet një administrim efektiv që ndihmon sipërmarrjen, institucionin apo organizatën që t’i përshtatet lehtësisht ndryshimeve në treg.

Globalizimi dhe teknologjia e informacionit kanë vënë biznesin përballë sfidave të shumta të mbijetesës e të konkurueshmërisë, ku kërkohet një qasje ndryshe e sipërmarrjes dhe administrimit financiar dhe kontabël. Ky trajnim i vjen në ndihmë bizneseve dhe organizatave duke trajtuar politikat fiskale të BE-së gjatë krizës globale, rolin e kontabilitetit dhe sistemeve të informacionit kontabël në menaxhimin e suksesshëm të njësive ekonomike, Unionin bankar – impaktet pozitive etj.

Administrimi financiar dhe kontabël është një mënyrë me anë të së cilës njerëzit në një kompani mendojnë, vlerësojnë dhe krijojnë të ardhmen e saj. Të mendosh në mënyrë kritike nënkupton shumë më tepër se t’i përgjigjesh problemeve dhe mundësive afatgjata apo afatshkurtra; ajo ka të bëjë me krijimin e së ardhmes së kompanisë sipas standardeve evropiane, duke qënë proaktiv dhe duke shtuar vlerën për sipërmarrjen nëpërmjet realizimit të të ardhurave të larta.

Ju lutem gjeni bashkëlidhur:
1. Formular Aplikimi -Administrimi Financiar dhe Kontabël i Kompanisë
2. Programi – Administrimi Financiar dhe Kontabël i Shoqërisë

 

Lektor për këtë Trajnim do të jetë Prof. Asoc. Dr. Arben Malaj dhe Prof. Asoc. Dr. Mirela Ujkani

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0