A po shton Instagram-i opsionin “Latest Posts”?

A po shton Instagram-i opsionin “Latest Posts”?


Përdoruesit e Instagram-it, të cilët nuk kanë mundësi t’i shikojnë postimet në kohën kur shfaqen, tani mund të kenë një mënyrë të re për t’i parë fotot dhe videot e fundit në mënyrë kronologjike. Instagrami ka shfaqur opsionin “Latest Posts”.

Ai shfaqet si pop-up në kryefaqe dhe u mundëson përdoruesve të shohin postimet e reja të miqve të tyre, të cilat nuk i kanë parë në momentin e postimit. Aktualisht, ky opsion është i ngjashëm, por jo tërësisht njësoj me News Feed-in që ofron Facebook-u. Megjithatë, lançimi i Latest Posts mund t’u shërbejë përdoruesve për të parë se çfarë ka ndodhur, pa humbur asnjë moment.

Ky opsion u zbulua nga Jane Manchun Wong, specialiste inxhinierie, e cila jep këshilla për TechCrunch për zhvillimet e reja të gjigandëve të teknologjisë.

Lexo këtu: Instagram ju lejon të shihni me cilat llogari bashkëveproni më shumë dhe më pak

Ajo gjeneroi pamje nga kodet e Instagramit. Kur përdoruesit lundrojnë në Instagram, atyre u shfaqet “Welcome Back!, Shikoni postimet më të fundit të miqve tuaj”. Në këtë moment në ekran shfaqet një pop-up. Nëse përdoruesit klikojnë “See Posts”, në vend të “Not Now”, atyre do t’u hapet një tab i ri, ku do të shfaqen postimet më të fundit.

TechCrunch ka kontaktuar me Instagram-in për të marrë një konfirmim, më shumë detaje dhe për t’u qartësuar nëse do funksionojë Latest Posts. Kompania nuk është përgigjur, sepse do të dalë në konferencë për shtyp më vonë. Sidoqoftë, Instagram-i ka konfirmuar shpesh deklaratat e inxhinieres Wong. Disa prej gjërave që ajo ka thënë, janë lançuar nga Instagram pak muaj më vonë.

Më herët, Instagrami shtoi “You’re All Caught Up”, në mënyrë që përdoruesit të mund të shikonin postimet e miqve gjatë 48 orëve të fundit. Latest Posts mund të jetë një mënyrë tjetër për t’u mundësuar përdoruesve të qëndrojnë të update-uar me çdo zhvillim. Kjo mund t’i ofrojë njerëzve më shumë besim dhe siguri.

TechCrunch

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0