A eshte mjaftueshem i sigurte fjalekalimi juaj i Twitter-it - Business Magazine Albania

A eshte mjaftueshem i sigurte fjalekalimi juaj i Twitter-it


Nje zhvillues njujorkez ka krijuar nje uebfaqe, ismytwitterpasswordsecure.com, per te kontrolluar fortesine (sigurine) e fjalekalimit tuaj te Twtter-it.
 
“Eshte nje bote e rrezikshme, fjalkalimi juaj i Twitter-it mund te shkaktoje renie te indeksit Dow Jones dhe nje grup me poste qe mund te jene pjese e ardhme e gazetave. Duhet te beni kujdes”, shkruhet ne webfaqe”.
 
“Me qellim qe te ofrojme nje ndihme per te ruajtur fjalekalimet, po krijojme nje algoritem qe ekzaminon fjalekalimin tuaj dhe ju thote shkallen e sigurise”.
Nese ju shkruani informacionin tuaj apo ndonje karakter tjeter, ju do te shihni nje shkrim prej: “JO JO JO JO JO, mos u beni idiote” dhe faqja behet direkt e kuqe.
 
“Asnjehere mos i shkruani te dhenat tuaja te Twitter-it ne nje faqe qe nuk eshte Twitter, thuhet ne faqe. “E njejta gje duhet bere edhe me faqet e tjera Facebook dhe Linkedln”. Dhe ne fund krijuesi i faqes ka shume te drejte, faqja e tij nuk eshte thjesht nje loje, por ofron mesime te rendesishme per rreziqet qe mbarten ne faqe mashtruese. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0