A është birra pija më e lirë në botë? - Ja sa kushton në vende të ndryshme të botës » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 10/08/2017

A është birra pija më e lirë në botë? – Ja sa kushton në vende të ndryshme të botës

Share
nga Anerola Torollari
Gus 10, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Gjatë grumbullimit të të dhënave për çmimet e shërbimeve, analistë të Deutsche Bank mblodhën të dhëna edhe për çmimin mesatar të një birre në vende të ndryshme të botës.

Në këtë raport rezultoi se një birrë është më e lirë në Pragë ku kushton 1,30 dollarë, Johannesburg 1,70 dollarë dhe Lisbonë, Portugali 2 dollarë.

Lexoni: Një startup po kthen mbetjet e birrës në shufra çokollate

Ndërkohë, për sa i përket vendeve me birrën më të shtrenjtë, listën e kryeson Oslo, Norvegji ku një birrë kushton plot 9.90 dollarë.

Për sa i përket qyteteve amerikane, qyteti i New York-ut, rezultoi me birrën më të shtrenjtë, ku një birrë shënonte 7.40 dollarë. Ndërkohë dhe Bostoni nuk mbetet mbrapa, në këtë qytet një birrë kushton 7.20 dollarë.

Më poshtë do të shikoni se sa kushton një birrë në vende të ndryshme të botës.Evente

Communication Skills Station

Maj 26, 2018
11 AM - 2 PM

Konferenca Spark.me 2018

Maj 26, 2018
në orën 09:00 AM - 27 Maj në 07:00 PM

Auto Sallon Tirana 2018, Edicioni i 3-të & Automotive Forum

Maj 31, 2018
6:00 PM - 9:00 PM, 1-3 Qershor, ora 10:00 AM - 8:00 PM

I do Real Estate – nga Eglent Bici

Qershor 7, 2018
10 AM - 12:30 PM

Startup Grind Europe Conference

Qershor 13, 2018
8 AM - 6 PM