Një startup po kthen mbetjet e birrës në shufra çokollate - Business Magazine Albania

Një startup po kthen mbetjet e birrës në shufra çokollate


Tani ka një ushqim më të mirë se pica.

Një kompani në San Francisko e quajtur Regrained po shet shufra drithërash çokollate prej birre. (Mos u shqetësoni, ato në fakt nuk përmbajnë aspak alkool.)

Vetëm 10 për qind e përbërësve të përdorur për të bërë birrën janë në produktin përfundimtar dhe Regrained kërkoi një mënyrë për t’i ripërdorur ato mbetje.

Me sloganin “Hani Birrë”, kompania kthen produktet e grurit të mbetur nga procesi i bërjes së birrës- së bashku me përbërës si mjaltë organik, çokollatë dhe kripë deti – në shufra të shijshme ushqimi të shpejtë.

nje-startup-po-kthen-mbetjet-e-birres-ne-shufra-cokollate-businessmag

Shufrat janë të pasura me drithëra, e cila siç shpjegohet në faqen e internetit Regrained “, përmbajnë fibra, proteina, duke pasur një cilësi dhe shije të veçantë “, që e bën atë “një pjekje me përbërës ideal.”

Shufrat janë në dispozicion në dy shije: Chocolate Coffee Stout (Çokollatë dhe Kafe) dhe Honey Almond IPA (Mjaltë, bajame dhe IPA).

Një paketë me 12 copë kushton 24.99 $, kështu që ata e konsiderojnë si dhuratë dhënien e tyre, një personi që e do birrën dhe e sjellin si një meze të lehtë në një festë.

 

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0