8 gjërat që duhet të bëni për të ndryshuar jetën tuaj - Business Magazine Albania

8 gjërat që duhet të bëni për të ndryshuar jetën tuaj

jetën

Ka momente në jetë kur pyet veten: A jam i kënaqur me atë që kam arritur deri tani? Cili është stili i jetesës që bëj? Si dukem dhe kush jam bërë?

Ky është momenti kur ju angazhoheni për të ndryshuar: merrni veten tuaj në një udhëtim të ri dhe e drejtoni atë në një rrugë të re rritjeje, për të ngritur veten dhe për të arritur potencialin tuaj maksimal!

Ju mund të shihni qartë nga këto imazhe se si u angazhova për atë ndryshim dhe se si mund t’i bëjmë gjërat të mundshme për ne, pavarësisht se ku jeni apo sa vjeç jeni!

Angazhohuni për transformimin tuaj pozitiv tani!

Kjo është ajo që duhet të bëni:

1. Lëvizni nga zona juaj e rehatisë – sfidoni veten çdo ditë.
2. Kaloni kohë me njerëz të rinj që mund t’ju udhëheqin në një botë të re mundësish.
3. Lexoni, studioni çdo ditë dhe mësoni gjëra të reja!
4. Investoni në zhvillimin tuaj personal dhe ndryshoni mentalitetin tuaj.
5. Rivendosni rregullisht vlerat tuaja – bota po ndryshon çdo ditë dhe ne po ashtu.
6. Ndiqni pasionin tuaj dhe mos lejoni që njerëzit e tjerë të marrin vendime për ju.
7. Ushqehuni shëndetshëm dhe ushtrohuni.
8. Faleni veten – pa vetëkritikë, vetëm biseda pozitive me veten – dhe bini në dashuri me veten.

Kudo që të jeni, çfarëdo që të ketë ndodhur në jetën tuaj, jepini vetes një shans të dytë. Merrni një shans për veten tuaj: ju e meritoni atë!

Lexoni: Mirela Sula për Forbes: 5 këshilla për gratë që të lulëzojnë në biznes

/Mirela Sula

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0