6 shenjat e horoskopit që do të gjejnë një punë të re në 2022 - Business Magazine Albania

6 shenjat e horoskopit që do të gjejnë një punë të re në 2022

shenjat e horoskopit

1) Dashi

Asgjë nuk do ta ndalojë Dashin

Me Jupiterin në Dash midis mesit të majit dhe fundit të tetorit, kjo shenjë ka mundësi për zgjerim dhe sukses profesional. Nëse ata janë në kërkim të një pune, ka të ngjarë të gjejnë një të tillë!

2) Binjakët

Binjakët do të mirëpresin stabilitetin

Binjakët do të mbështeten gjatë gjithë vitit nga Saturni. Plus, Jupiteri do t’u japë atyre një nxitje të konsiderueshme nga mesi i majit deri në fund të tetorit.

3) Virgjëresha

Virgjëresha do të shkojë drejt majës

Virgjëreshat do të dinë të tregojnë veten këtë vit dhe janë drejt sipërmarrjes. Nëse ata nuk hallakaten shumë, një kontratë e re për një punë të re mund të forcojë pozicionin e tyre social, veçanërisht deri në mes të majit.

Lexoni: 6 shenjat e zodiakut që kanë lindur për të qenë liderë të mëdhenj botërorë

4) Peshorja

Një ëndërr e realizuar për Peshoren

Peshorja do të llastohet nga Saturni dhe Jupiteri këtë vit! Prandaj, ata mund të mbështeten në mundësi të ndryshme profesionale që do të vijnë dhe do të ngarkohen të dëshmojnë se çfarë janë në gjendje të bëjnë herë pas here.

5) Shigjetari

Bëhuni gati për të nënshkruar, Shigjetar

Saturni i jep Shigjetarit një mundësi për përgjegjësi gjatë gjithë vitit. Falë Jupiterit në Dash nga 11 maji deri më 28 tetor, në fund të vitit, ata me siguri do të realizojnë aspiratat e tyre profesionale, duke përfshirë gjetjen e një pune të re.

6) Peshqit

Qëndroni të fokusuar, Peshq

Urani hap dyer të reja profesionale për Peshqit. Kjo shenjë mund të presë të gjejë një punë në vitin 2022, veçanërisht në fusha, ku imagjinata dhe kreativiteti janë parësore.

/astrofame

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0