4 gjëra që kompanitë e vjetra mund të mësojnë nga startup-et - Business Magazine Albania

4 gjëra që kompanitë e vjetra mund të mësojnë nga startup-et

kompanite e vjetra

Ka një milion mënyra për të drejtuar një biznes, por pyetja që lind është se cila mënyrë të çon drejt suksesit? Startup-et tentojnë të operojnë ndryshe nga kompanitë e krijuara prej kohësh. Kultura e punës së startup-eve është mjaft e shpejtë dhe argëtuese, prandaj dhe kompanitë e vjetra i shikojnë këto ndryshime si papjekuri.

Ndonëse padyshim që kompanitë, të cilat kanë qenë të suksesshme për vite të tëra dinë një ose dy gjëra më shumë për strategjitë e suksesshme të funksionimit, është e rëndësishme të jenë mendje hapura për strategjitë e reja që vijnë nga kompanitë e reja. Nëse kompanitë e vjetra nuk janë në gjendje të përfshijnë disa nga strategjitë e suksesshme të bizneseve të reja, ato së shpejti do të fillojnë të kenë vështirësi në vazhdim.

  1. Pasioni nxit angazhimin e punonjësve

Një nga karakteristikat përcaktuese të kulturës së një startup është energjia në vendin e punës dhe midis punonjësve. Kur flisni me punonjësit në një startup, ata priren të besojnë në misionin e kompanisë së tyre dhe duan ta ndihmojnë atë të ketë sukses. Për shkak të këtij pasioni të përbashkët për qëllimet e organizatës, këta punonjës priren të kenë pasionin dhe shtytjen që janë të nevojshme për krijimin e një angazhimi më të madh.

Angazhimi është një nga gjërat për të cilën startup-et kanë bërë vërtet një punë të mirë. Kompanitë e krijuara prej kohësh mund të shohin një sukses të madh nëse mundohen të përshtasin këtë lloj angazhimi që zakonisht shihet tek punonjësit në startup-e.

Lexoni: Pushim nga puna apo besnikëri: Cilën duhet të zgjedhë kompania?

  1. Aftësia për t’iu përshtatur ndryshimit është një kusht i domosdoshëm

Bota e biznesit po ndryshon vazhdimisht, dhe startup-et dinë të ndryshojnë bashkë me të. Ata dinë të përshtaten për të ndryshuar, për shkak të vetë natyrës që zgjedhin të operojnë me biznesin e tyre.

Për shkak të kësaj, startup-et e suksesshme përshtaten me çdo të papritur dhe situatë me të cilën hasen. Ngjarja më e fundit që kërkonte që bizneset në mbarë botën të rregulloheshin më shpejt se kurrë më parë ishte pandemia e Covid-19. Kompanitë që ishin në gjendje të ndryshonin me sukses sipas nevojave që bota kërkonte arritën të mbanin të ardhura të qëndrueshme, madje disa prej tyre rritën të ardhurat e tyre gjatë kësaj kohe.

  1. Inovacioni ju lejon të ecni me kohën

Ka një arsye pse shumë prej kompanive më të suksesshme në botë janë kompani teknologjike. Kompanitë si Facebook, Netflix, Airbnb dhe Uber janë të gjitha kompani që panë një nevojë dhe ndërtuan një zgjidhje inovative.

Kompanitë e vjetra duhet të jenë në gjendje të njohin gjithashtu mundësitë dhe të ndryshojnë. Ato duhet të jenë kreative në ofrimin e zgjidhjeve për klientët nëse nuk duan që kompanitë më të reja, më kreative të shfaqen dhe të zënë vendin e tyre.

  1. Njohja e punonjësve tuaj krijon një kulturë më të mirë

Startup-et kanë një avantazh të madh për shkak të madhësisë së tyre. Është e lehtë për drejtuesit e lartë që t’i njohin të gjithë në kompani kur kompania është më e vogël se 100 persona. Edhe pse është më e vështirë në ndërmarrjet e mëdha që punonjësit të jenë të lidhur mirë me njëri-tjetrin, është e rëndësishme të kultivoni këtë ndjenjë të lidhjes dhe komunikimit. Punonjësit kanë më shumë gjasa të ndihen të përmbushur dhe të angazhuar kur ndihen sikur kanë zë.

/Entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0