4 elementë që çdo lider do të njohë për empatinë


Melinda Gates është një filantrope amerikane dhe ish-menaxherja e përgjithshme në Microsoft. Melinda Gates zgjodhi një fjalë të vitit: Ndjeshmëria.

Sipërmarrësit janë të ndjeshëm sepse kuptojnë pikën e dobët tek konsumatorët për të bërë zgjedhjen e duhur, për të plotësuar nevojat e klientëve. Ndjeshmëria nuk është e mirë vetëm për sa i përket fushës së biznesit, por është e mirë edhe për njerëzimin. Do të shohim sesi ndjeshmëria ndikon në vendin e punës dhe ndjeshmërinë si udhëheqëse për të drejtuar të tjerët.

Marc Lore na njeh me dështimet dhe sukseset e saj por ajo çfarë është më e rëndësishme janë mësimet që ajo ka nxjerrë prej tyre.

Empatia mund të mësohet. Brene Brown e përqas ndjeshmërinë me marrëdheniet. Satya Nadella e lidh ndjeshmërinë me novacionin dhe Tim Cook e me idenë e të qënurit gjithëpërfshirës. Hulumtimi tregon se ata që besojnë se ndjeshmëria mund të zhvillohet, angazhohen për realizimin e saj.

Ndjeshmëria është ngjitëse. Për të patur një ekip me një sjellje të ndjeshme duhet të filloni nga vetja juaj. Ju jeni pasqyra e ekipit tuaj dhe ju do t’i drejtoni ata drejt suksesit që të formojnë një kulturë e cila ju jep besim dhe gjithëpërfshirje.

Lexo: 7 aftësi që do t’ju ndihmojnë në marrëdhëniet tuaja me njerëzit

Ndjeshmëria kërkon lidhje, ne gjithmonë jemi në kërkim të një ndjenje brenda vetes tonë për t’u përshtatur me individët e tjerë.  Marc Lore thotë: “Kam gjetur mënyrën më të mirë për t’u lidhur me një individ: ndërtimi i besimit dhe të qënurit transparent për dobësitë e tua”.

Ndjeshmëria mund të jetë sfiduese. Të jesh i ndjeshëm në një situatë të caktuar vjen më natyrshëm kur keni qënë i pranishëm në të njëjtën situatë. Kjo na lejon që t’i prekim dhe një herë ndjenjat dhe në këmbim t’i ndajmë me të tjerët.

Kur ndjeshmëria nuk është recioproke mos u dorëzoni. Do të vijë një moment kur ajo do jetë sfiduese dhe do keni më shumë anë pozitive në kthim.

Amantia Kullolli

INC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale