4 arsyet kryesore perse konsumatoret po i braktisin blerjet online - Business Magazine Albania

4 arsyet kryesore perse konsumatoret po i braktisin blerjet online


Me shume se nje e treta e konsumatoreve (37 perqind) thone se me se shumti i kane braktisur blerjet online sepse ne momentin e fundit ato kane gjykuar se kostoja e blerjeve eshte e shtrenjte, sipas nje raporti te fundit nga Offers. com

Arsyeja e dyte me e zakonshme e mosplotesimit te nje blerjeje online eshte gjetja e nje cmimi me te leverdisshem ne ne nje website tjeter, sipas 24 perqind te te pyeturve.

Rreth 12 perqind e te anketuarve thane se shpesh ato i braktisin blerjet online sepse nuk mund te gjejne dot ne kod kuponi ndersa 7 perqind te tjere sepse ngaterrohen gjate procesit te pagimit online.

Vetem 20 perqind thone se i blejne gjithnje gjerat online.

Gjithashtu raporti jep te dhena se cfare i bind konsumatoret te blene online. Rreth 53 perqind te te anketuarve thone se ndikohen nga fjalet e mira te konsumatoreve kur ato jane te pavendosur te blene dicka online; 51 perqind ndikohen nga nje oferte e mire ndersa 31 perqind ndikohen nga cilesia e website ku ato bejne blerjen.

why-offers-021014

Sa i perket te dhenave se perse konsumatoret blejne online, raporti thote se rreth 41 perqind mendojne se kjo eshte nje menyre me e pershtatshme; 21 perqind thone se gjejne cmime te uleta dhe 14 perqind sepse ka nje game perzgjedhjeje dyqanesh.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0