15 librat me te mire te biznesit qe priten te dalin ne 2015 - Business Magazine Albania

15 librat me te mire te biznesit qe priten te dalin ne 2015


Ndersa 2014-s po i vjen fundi, mund te kujtojme librat me te mire te biznesit si “Zero to One” te Peter Thiel dhe “#GIRLBOSS te Sophia Amoruso-s. Por njekohesisht eshte koha edhe per te filluar kerkimin per librat e rinj qe do ti perkasin 2015.

Business Insider i hodhi nje sy librave te rinj te biznesit per 2015 dhe perzgjodhi prej tyre 15 me te miret. Ato tregojne qe nga  historia e parave deri tek  karriera ne ngjitje e Marissa Mayer, presidentja aktuale e YAHOO!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0