10 këshilla për karrierën që askush nuk ua ka thënë - Business Magazine Albania

10 këshilla për karrierën që askush nuk ua ka thënë

këshilla për karrierën

Ka shumë për të mësuar kur bëhet fjalë për të ndjekur dhe shkëlqyer në karrierën tuaj. Pavarësisht nëse jeni të punësuar prej vitesh apo po filloni rrugën tuaj të karrierës, mund të jetë e dobishme të lexoni dhe dëgjoni këshilla. Këshillat e dobishme për karrierën mund të përdoren menjëherë, t’ju frymëzojnë të bëni diçka tjetër ose t’i dini për një herë tjetër kur të keni vërtet nevojë.

Në këtë artikull, ne ju ofrojmë 10 këshillat më të mira të karrierës për t’ju motivuar dhe frymëzuar që të bëni më të mirën tuaj dhe të jeni më të mirët në vendin e punës dhe më gjerë.

  1. Provoni gjëra jashtë zonës tuaj të rehatisë

Kur provoni gjëra të reja, përgatiteni veten për rolin tuaj të ardhshëm. Ju mund të konsideroni marrjen e detyrave të reja dhe të vështira me të cilat nuk jeni komodë për të zgjeruar aftësitë tuaja.

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0