Zebra Agency, kompania nga Kosova, kreativitetin e të cilës po e kërkojnë edhe jashtë kufijve


Zebra Agency merret me zhvillimin e website-eve, video animacioneve 2D, 3D Motion Graphics, shërbimet e brandimit me qëllim avancimin e arritjeve në fushën e biznesit për klientë.

Zebra Agency ndihmon klientët të njohin dhe zhvillojnë identitetin e tyre, duke e bërë atë unik dhe të paharrueshëm. Së bashku me klientët ata përqendrohen në arritjen e qëllimeve të përbashkëta strategjike, buxhetin dhe marketingun.

Zebra Agency ka treguar mjaft sukses në projekte të ndryshme si në Kosovë ashtu edhe jashtë saj.

Një projekt të suksesshëm që e kanë realizuar kohët e fundit, është brandimi i fushatës kundër ndotjes së ujit për klientin nga Mali i Zi, ADP-Zid dhe Ministrinë e Administratës Publike, projekt i cili është financuar nga Bashkimi Europian.

Për të mësuar më shumë rreth punës dhe shërbimeve të tyre, vizitoni website-in www.zebra.agency

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale