Z. Ilir Daci zgjidhet Kryetar i Dhomës Ekonomike Ndërkombëtare në Shqipëri

Z. Ilir Daci zgjidhet Kryetar i Dhomës Ekonomike Ndërkombëtare në Shqipëri


Më 4 korrik 2018, Asambleja e Përgjithshme ICC Albania u mblodh për të zgjedhur Kryetarin e ri që do të udhëheqë organizatën për mandatin e ardhshëm 2018-2021.

Z. Ilir Daci, Themelues dhe Partner drejtues në Optima Legal & Financial Albania zgjidhet si Kryetar i ICC Albania (International Chamber of Commerce in Albania).

Asambleja e Përgjithshme gjithashtu rikonfirmoi si anëtarë të Bordit për një mandat tjetër;
Z. Genc Boga, Themelues dhe Partner drejtues në Boga & Associates dhe
Z. Seyhan Pencabligil, Drejtor i Përgjithshëm dhe anëtar i Bordit në BKT (Banka Kombëtare Tregtare).

Dy anëtarë të rinj u bashkuan në Bordin Ekzekutiv;
Z. Avni Ponari, Drejtor i Përgjithshëm pranë SIGAL UNIQA.
Z. Burak Yurtsever, Zëvendës President dhe CFO pranë ALBtelecom Albania.

Bordi i ri Ekzekutiv do të marrë detyrën më 25 Korrik të vitit 2018 deri më 24 Korrik të vitit 2021.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0