YouTube leshon aplikacionin e ri per iPhone


Disa dite perpara se iOS 6 te aderoje ne iPhone pa poseduar nje aplikacion te para-instaluar ne YouTube, Google ka leshuar nje version te ri me disa perditesime te dukshme.
 
Dhjetera mijera video shtese tani mund te leshohen pergjate aplikacionit per iOS. Kjo do ta beje te mundshme vendosjen e reklamave, gje qe ishte e ndaluar nga aplikacioni i dizajnuar nga Apple.
 
Aplikacioni i ri per YouTube perfshin nje rruge te re per te shfletuar ndonje kanal ne te cilin jeni abonuar – vetem terhiqeni nga e majta ne djathte gishtin mbi ekran per te pare nje liste te tyre – dhe opsionet e reja per shperndarje te videove me shoke, duke perfshire rrjetin Facebook dhe Google+.
 
Muajin e kaluar, leshimi i ri beta i iOS largoi aplikacionin per YouTube, qe ka qene pjese e sistemit operativ mobil te Apple qe nga leshimi i iPhone.
 
Apple tha ne ate kohe qe licenca e vet per te perfshire YouTube-in ka perfunduar dhe qe perdoruesit jane te lire per t’iu qasur YouTube-it pergjate uebit per celulare ose ndonje aplikacion te ardhshem qe YouTube vete do ta ndertoje.
Ju mund ta shkarkoni aplikacionin duke klikuar ketu. (PC World Albanian)
 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale