YouTube leshon aplikacionin e ri per iPhone - Business Magazine Albania

YouTube leshon aplikacionin e ri per iPhone


Disa dite perpara se iOS 6 te aderoje ne iPhone pa poseduar nje aplikacion te para-instaluar ne YouTube, Google ka leshuar nje version te ri me disa perditesime te dukshme.
 
Dhjetera mijera video shtese tani mund te leshohen pergjate aplikacionit per iOS. Kjo do ta beje te mundshme vendosjen e reklamave, gje qe ishte e ndaluar nga aplikacioni i dizajnuar nga Apple.
 
Aplikacioni i ri per YouTube perfshin nje rruge te re per te shfletuar ndonje kanal ne te cilin jeni abonuar – vetem terhiqeni nga e majta ne djathte gishtin mbi ekran per te pare nje liste te tyre – dhe opsionet e reja per shperndarje te videove me shoke, duke perfshire rrjetin Facebook dhe Google+.
 
Muajin e kaluar, leshimi i ri beta i iOS largoi aplikacionin per YouTube, qe ka qene pjese e sistemit operativ mobil te Apple qe nga leshimi i iPhone.
 
Apple tha ne ate kohe qe licenca e vet per te perfshire YouTube-in ka perfunduar dhe qe perdoruesit jane te lire per t’iu qasur YouTube-it pergjate uebit per celulare ose ndonje aplikacion te ardhshem qe YouTube vete do ta ndertoje.
Ju mund ta shkarkoni aplikacionin duke klikuar ketu. (PC World Albanian)
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0