Xiami po kërkon testues për update e Android Oreo në modelin Mi A1

Xiaomi po kërkon testues për update e Android Oreo në modelin Mi A1


Ashtu siç shprehet edhe Android Authority, Xiaomi Mi A1 është shumë pranë të qënit smartphone perfekt i klasit të mesëm.

Mi A1 punon me stock Android, që do të thotë se shmang një nga aspektet më të pa dëshirueshme në produktet e Xiaomi (MIUI), dhe merr një nga aspketet më të preferuara të markave të tjera. Përdorimi i saj, sugjeron edhe marrjen më shpejt të update-eve. Ndërkohë që më parë gjithçka vonohej nga punimet e vetë kompanisë prodhuese.

Në një postim në forumin e saj të MIUI, kompania kërkon pornarë të modelit Mi A1, të bëhen pjesë këtij programi Beta. Ky program është i hapur për përdoruesit në të gjitha vendet, për sa kohë ata flasin anglisht. Ata duhet të aplikojnë që të bëhen pjesë e programit. Kjo kërkon shkarkimin e aplikacionit të MIUI Forum dhe paraqitjen e IMEI të aparatit.

Më pas, Xiaomi shprehet se aplikantët preferohet të përmbushin disa kërkesa të caktuara:

  • Të kenë interes në testimin e aparateve dhe disa njohuri për ROM-et.
  • Aplikanti të jetë aktiv në forum.
  • Të diskutojnë të diskutojnë me të tjerët si në një grup në aplikacionin QQ, ashtu edhe në forum.

Të gjithë ata që do të pranohet, do të kenë mundesinë ta aksesojnë Android Oreo para të tjerëve. Xiaomi fton të gjithë të interesuarit të aplikojnë deri në datën 11 dhjetor.

Lexoni: Gjithçka që na duhet të dimë për Android Go, sistemin e ri nga Android

Kompania kineze u krijua në vitin 2010 dhe që nga ajo kohë ka bërë shumë hapa përpara. E fokusuar në një nivel dhe tip të caktuar, konsumatorësh. Xiaomi ka mundur të konkuroj mirë me prouktet e saj me çmim të ulët. Në fakt, emri i kompanisë, nuk krijon shum kredibilitet në mënden e konsumatorëve, edhe në Shqipëri. Por, të pakët janë përdoruesit të cilët janë të zhgënjyer nga to. Ekzaktësisht, për sasinë e parave që kanë paguar, në krahasim me performancën e celularit.

Burimi: Android Authority

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0