WhatsApp së shpejti mund t'ju lejojë të transferoni bisedat tuaja nga Android në iOS - Business Magazine Albania

WhatsApp së shpejti mund t’ju lejojë të transferoni bisedat tuaja nga Android në iOS

WhatsApp është duke punuar në një opsion, i cili ju lejon të transferoni historinë tuaj të bisedave nga Android në iOS.

Veçoria u vu re për herë të parë në versionin më të fundit beta të WhatsApp 22.2.74 për iOS. Ky përditësim mund t’ju lejojë të transferoni bisedat tuaja në WhatsApp nga Android në iOS, duke përdorur aplikacionin “Move to iOS”.

WABetaInfo zbuloi gjithashtu disa pamje nga ekrani, që tregojnë se si mund të duket ky funksion. Duke gjykuar nga imazhet, duket se WhatsApp do të kërkojë leje përpara se të fillojë procesin e transferimit dhe më pas do t’ju udhëzojë të mbani aplikacionin të hapur dhe telefonin tuaj të shkyçur teksa transferoni bisedat tuaja.

Lexo edhe: WhatsApp sjell filtra të avancuara kërkimi

WhatsApp fillimisht nisi t’i lejonte përdoruesit të transferonin historitë e tyre të bisedave nga iOS në telefonat Samsung në Shtator. Më vonë zgjeroi funksionin për të mbështetur transferimet e bisedave nga iOS në Google Pixels dhe pajisje të tjera Android 12. Lejimi i përdoruesve të transferojnë bisedat e tyre nga Android në iOS do të mbyllte një qark të dukshëm, por mbetet e paqartë se cilat pajisje do të mbështesin funksionin e përfolur, si dhe kur (ose nëse) do të lançohet.

theverge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0