WhatsApp, ja alternativat me te mira falas per Android dhe iPhone - Business Magazine Albania

WhatsApp, ja alternativat me te mira falas per Android dhe iPhone


Cilat jane alternativat me te mira per WhatsApp falas ne Android dhe iHone, por edhe per sisteme te tjera operative si Windows Phone dhe Blackberry OS? Se fundmi kane dale zera se do te aplikohet nje menyre parapagese me rinovim vjetor per pajisjet iOS dhe per iPhone natyrisht.

Nje cmim prej 89 cent cdo 12 muaj, i cili eshte me te vertete i paperfillshem per kete sherbim. Aq me teper ne Itali qe te paguash per nje aplikacion eshte ofendim dhe keshtu kalohet ne sherbime te tjera konkurruese.

Mbi te cilat duhet te shohim? Ja disa alternativa falas! Nje zevendesim i perkryer i sherbimit falas WhatsApp eshte natyrisht Viber, qe funksionon si te gjithe sistemet operative kryesore dhe lejon te catoni si nje individ apo si nje grup.

Po ashtu eshte Skype, sherbimi tashme ne pronesi te Microsoft dhe eshte nje aplikacion qe mund te beje shume mire punen e WhatsApp, duke pasur madje mundesine e nje grupi me te madh perdoruesish.

E thjesht, e populluar dhe e shpejt eshte Line, nje alternative qe duhet ta keni patjeter parasysh duke qene se po mbledh te gjithe te zhgenjyerit e WhatssApp.

Ne podium do te vendosim Facebook Messenger qe eshte sherbimi i vene ne dispozicion nga rrjeti social me i famshem ne bote, nje klonim i vogel i WhatsApp qe per me teper i hap dyert mijera miqve dhe ne te njejten kohe ben te mundur qe nje person te jete i disponueshem edhe pse nuk eshte regjistruar ne platformen sociale.

Po behet mode edhe Kik, mbase po propozon jo vetem funksionin e njejte te WhatsApp, por dhe nje estetike te pakrahasueshme. Kjo nuk eshte nje ceshtje qe duhet nenvleresuar kur perdoruesit kerkojne te komunikojne gratis. Samsung propozon ChatOn qe eshte nje sherbim cati falas e stilit te vjeter dhe funksionon shume mire ne publikun e madh.

Tashme eshte dhe Google Talk, qe mund te merret edhe ne OS me aplikacione jo zyrtare. Ne Lindje eshte shume i perhapur Kakao Talk Messenger qe aktivizohet ne menyre te njejte si WhatsApp.

Te permendim edhe LiveProfile, Groupme dhe WeChat. Ndersa per Blackberry nuk mbetet gje tjeter vetem perdorimi i sherbimit te pronarit qe eshte BBM, Blackberry Messenger qe eshte teresisht falas dhe lejon jo vetem dergimin e mesazheve falas, por edhe mesazhe me ze me BBM Voice.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0