Volkswagen vendos datën e nxjerrjes së mikrobusit elektrik, frymëzuar nga modeli ikonik “i kundërkulturës” - Business Magazine Albania

Volkswagen vendos datën e nxjerrjes së mikrobusit elektrik, frymëzuar nga modeli ikonik “i kundërkulturës”

Volkswagen do të shfaqë një version prodhimi të ID.Buzz të tij të shumëpritur, një rimishërim elektrik i Microbus më 9 mars dhe planifikon ta nxjerrë atë në Shtetet e Bashkuara në fund të 2023, tha kompania të premten.

ID.Buzz është një nga modelet “më të pritura dhe më të reklamuara” të parashikuara nga marka Volkswagen që kur kompania lançoi Beetle-n e saj të ri në fund të viteve 1990, tha Scott Keogh, kreu i operacioneve të Volksëagen në Amerikën e Veriut.

Shefi Ekzekutiv i Volkswagen Herbert Diess shkroi në Twitter se “Legjenda kthehet më 03/09/22!” Tweet përmbante një skicë të profilit të furgonit ID.Buzz.

Lexo edhe: Çmimet e karikimit të makinave elektrike ‘duhet të jenë të drejta’

Volkswagen ka treguar një sërë prototipash për një Microbus të ri gjatë dekadës së fundit. Por ato furgona të mëparshme – Budd.E dhe Bulli – nuk arritën kurrë në prodhim, duke zhgënjyer fansat e automjetit.

Keogh tha se një version i ID.Buzz do të nisë në Shtetet e Bashkuara, ku mikrobusi origjinal u bë një ikonë e kundërkulturës, në fund të vitit 2023 ose në fillim të 2024.

Më herët të premten, Volkswagen tha se shitjet në SHBA të automjeteve të saj të markës VW u rritën 15% në vitin 2021, të nxitura kryesisht nga shitjet e forta të SUV-ve me karburant benzinë ​​si Atlas dhe Tiguan.

Mungesat e automjeteve të shkaktuara nga problemet e zinxhirit të furnizimit me çipa do të vazhdojnë të kufizojnë prodhimin dhe shitjet e automjeteve në Shtetet e Bashkuara deri në vitin 2022, tha Keogh.

Reuters 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0