Videot e Facebook tani mund t'i shikoni edhe në TV - Business Magazine Albania

Videot e Facebook tani mund t’i shikoni edhe në TV


Rrjeti social tani ju lejon të hidhni videot nga smartphone në televiziorin tuaj duke përdorur Apple TV ose Chromecast, njoftoi Facebook të enjten. Ky funksion është në dispozicion tani për përdoruesit e iPhone dhe do të vij së shpejti për ata të Android.

Kjo veçori funksionon për të gjitha videot e Facebook, duke përfshirë edhe videot live. Kompania thekson se nëqoftëse ju doni të shikoni një video live në TV tuaj, do të jetë më e lehtë për të ndjekur reagimet e përdoruesve në kohë reale në sajë të ekraneve të mëdha.

Ju mund t’a merrni këtë funksion vetë, duke kërkuar për ikonën televizive në video player në aplikacionin e Facebook apo në website. Shtypeni TV dhe ju mund të zgjidhni Apple TV tuaj ose Chromecast.

Facebook thekson se një përfitim nga Apple TV dhe Chromecast është se ajo ju lejon të vazhdoni shfletimin ndërkohë që video është e hapur. Por, duke u mbështetur në Chromecast dhe Apple TV ka edhe disa përfitime të tjera për rrjetin social.

Kjo do të thotë që ata nuk kanë nevojë të ndërtojnë dhe të kenë Apple TV e tyre apo Android TV, të cilat do të kenë më shumë punë për t’u mirëmbajtur. Por, duke shtuar mbështetjen për dy nga pajisjet më të njohura streaming, ata ende mund të marrin bonus duke tërhequr shikime shtesë për videot e tyre, e cila është bërë gjithnjë e më e rëndësishme në strategjinë e përgjithshme të kompanisë.

Burimi: Shkruar nga Karissa Bell dhe publikuar në mashable.com

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0