Udhëto me besim: Volvo XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid fituan çmimin më të lartë të sigurisë   - Business Magazine Albania

Udhëto me besim: Volvo XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid fituan çmimin më të lartë të sigurisë  

Volvo XC90

 Volvo XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid kanë fituar së fundmi çmimin prestigjioz TOP SAFETY PICK+ nga Instituti i Sigurimeve për Sigurinë në Autostrada (IIHS). Kjo njohje është një dëshmi e përkushtimit të kompanisë Volvo për sigurinë dhe përpjekjeve të tyre të vazhdueshme për t’u ofruar drejtuesve të automjeteve disa nga automjetet më të sigurta në rrugë.

XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid vijnë të pajisura me një gamë të gjerë karakteristikash të avancuara sigurie që janë krijuar për të mbrojtur pasagjerët në rast përplasjeje. Këto veçori përfshijnë një ndarje të përforcuar pasagjerësh, airbag të përparmë dhe anësor dhe sisteme të avancuara të ndihmës së shoferit, si paralajmërimi i largimit nga korsia, monitorimi i blind spots dhe frenimi automatik emergjent.

Për të fituar çmimin TOP SAFETY PICK+ nga IIHS, një automjet duhet të performojë mirë në një seri testesh rigoroze përplasjesh. XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid shkëlqyen në këto teste, duke fituar vlerësimet më të larta në të gjitha kategoritë e qëndrueshmërisë ndaj përplasjes, duke përfshirë mbivendosjen e vogël të përparme, mbivendosjen e moderuar përpara, anash, forcën e çatisë dhe testet e mbajtjes së kokës.

Një faktor tjetër i rëndësishëm për të fituar çmimin TOP SAFETY PICK+ është cilësia e fenerëve të një automjeti. XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid vijnë të pajisura me fenerët LED që fituan vlerësimin më të lartë të “mirë” në vlerësimin e fenerëve IIHS, duke u ofruar drejtuesve shikueshmëri të shkëlqyer në të gjitha kushtet e drejtimit të automjetit.

Përveç veçorive të tyre të sigurisë, XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid ofrojnë gjithashtu efikasitet mbresëlënës të karburantit falë sistemeve të tyre të fuqisë hibride plug-in. Këto automjete mund të punojnë vetëm me energji elektrike për distanca të shkurtra, duke i bërë ato një zgjedhje të shkëlqyeshme për drejtuesit që duan të reduktojnë e emetimet e karbonit pa sakrifikuar performancën ose komoditetin.

Lexo: Çdo model, një trofe! Ju prezantojmë me triumfuesen Kia

Volvo XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid janë dy nga automjetet më të sigurta dhe më të besueshme në rrugë sot, duke fituar çmimin TOP SAFETY PICK+ nga IIHS. Me veçoritë e tyre të avancuara të sigurisë, vlerësimet më të larta të testeve të përplasjes dhe mekanizmat e efektshëm hibrid plug-in, këto automjete janë një zgjedhje e shkëlqyer për drejtuesit që duan t’i japin përparësi sigurisë dhe qëndrueshmërisë.

Pra, nëse jeni në treg për një automjet të ri, sigurohuni që të shikoni Volvo XC90 dhe XC90 Recharge Plug-in Hybrid dhe të përjetoni vetë kombinimin e tyre mbresëlënës të sigurisë, performancës dhe efikasitetit.

Për më shumë informacion mbi stokun e makinave, kliko këtu .

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0