Twitter sjell ndryshimin e shumëpritur - Business Magazine Albania

Twitter sjell ndryshimin e shumëpritur


Limiti prej 140 shkronjave i Twitter ka qenë njëri prej tipareve dalluese të web faqes për shumë vite tashmë.

Fillimisht i prezentuar për shkak të limitit të SMS-ve, kufizimi u ka penguar shumë përdoruesve të cilët e kanë parë atë si një mangësi.

19 shtator, gjithçka ndryshon. Për dallim me risinë e sjellur në mesazhet direkte, Twitter nuk do të rris gjatësinë e një cicërrime, mirëpo do të ndryshoj matjen e limitit. Imazhet dhe shtojcat e tjera nuk do të marrin më hapësirë të shkronjave, duke lënë kështu vend për mesazhe.

Kjo risi nuk është e rastësishme, pasi që përdoruesit e rrjetit social kanë kërkuar për një kohë të gjatë fleksibilitet në cicërrima.

Sipas the Verge, ndryshimet e reja në Twitter do të vijnë të hënën tjetër dhe cicërrimat do të rriten në gjatësi falë këtyre ndryshimeve.

Burimi: gazetaekonomia.com 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0