Trump ka gati platformën e tij sociale: Rivalizojmë Facebook dhe Twitter - Business Magazine Albania

Trump ka gati platformën e tij sociale: Rivalizojmë Facebook dhe Twitter

Ish -presidenti amerikan Donald Trump do të lançojë aplikacionin e krijuar prej tij të mediave sociale, TRUTH Social, për të cilin tha se do të “qëndronte përballë kompanive të mëdha të teknologjisë” si Tëitter dhe Facebook që e kanë ndaluar atë nga platformat e tyre.

“Ne jetojmë në një botë ku talebanët kanë një prani të madhe në Tëitter, megjithatë Presidenti juaj i preferuar amerikan është heshtur. Kjo është e papranueshme”, tha Trump në një deklaratë me shkrim të përfshirë në njoftim.

“Unë jam i ngazëllyer për të dërguar së shpejti të vërtetën time të parë në TRUTH Social. TMTG u themelua me një mision për t’i dhënë zë të gjithëve. Unë jam i ngazëllyer që së shpejti do të filloj të ndaj mendimet e mia mbi TRUTH Social dhe të luftoj kundër Big Tech, “tha ai

Rrjeti social, i vendosur për një lansim beta muajin tjetër dhe shpërndarja e plotë në tremujorin e parë të 2022, është e para nga tre fazat në planet e kompanisë, e ndjekur nga një shërbim abonimi me video sipas kërkesës i quajtur TMTG+ që do të shfaqë argëtim, lajme dhe podkaste, sipas njoftimit për shtyp.

Në një kuvertë në faqen e saj të internetit, kompania parashikon që përfundimisht të konkurrojë kundër shërbimit cloud të Amazon.com AËS dhe Google Cloud.

Twitter, Facebook dhe platforma të tjera të mediave sociale e ndaluan Trumpin nga shërbimet e tyre pasi qindra mbështetës të tij bënë protesta në Kapitolin e SHBA më 6 janar duke thyer dhe barierrat me forcë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0