Trajnimi: "Improve Your Leadership Skills" - Business Magazine Albania

Trajnimi: “Improve Your Leadership Skills”


Student Economic Forum me mbështetjen e Albanian Young Leaders Forum, shoqatës së parë kombëtare të liderëve të rinj shqiptar në datë 12 dhe 13 Mars 2017, ora 14:30 pranë Qendrës Rinorë Tiranë zhvillon trajnimin me temë “Improve Your Leadership Skills”.

Programi i trajnimit është përshtatur sipas programeve të Forumit Botëror të Liderëve të Rinj të “World Economic Forum” për të qenë sa më aktual, motivues dhe efektiv.

Pjese e këtij trajnimi do jenë edhe të ftuar lidera të ndryshëm të shoqërisë civile, biznesit, politikës dhe botës akademike të cilët do të ndajnë me ju eksperiencat lidhur me temën e trajnimit.

Trajnimi është FREE për anëtarët e Student Economic Forum dhe për joanëtarët pagesa është 1.000 lekë (të reja).

APLIKO në [email protected] duke derguar të dhënat tuaja (EMËR, MBIEMËR, CEL, PROFESION) brenda datës 6 Mars 2017.

Ose APLIKO KËTU !

Student Economic Forum
Një Univers i pafundëm mundësish vetëm për ty!

Burimi: facebook.com 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0