Trajnim profesional: Burimet njerëzore

trajnim

Organizohet trajnimi profesional 2 ditor online me temë: Burimet njerëzore. Ky trajnim profesional organizohet nga Qendra e Edukimit “The Way for Training & Development. Trajnimi zhvillohet në datat 23 dhe 24 Maj, në orën 15:30 – 18:00.
Objektivat dhe çfarë do trajtohet:

1. Planifikimi i njerëzve si aset bazë në biznes ose OJF.
2. Rekrutimi, intervistimi dhe seleksionimi i punonjësve.
3. Vendosja e objektivave në lidhje me pagën/etj.
4. Kontratat e punës, ligji dhe procedurat.
5. Formimi i punonjësve, karriera në biznes/organizatë.
6. Muaji: Vlerësimi i Performancës / marrja e masave disiplinore.

Kush mund të marrë pjesë?

1.Të papunësuar të cilët aspirojnë të futen në punë në manaxhimin e Burimeve Njerëzore.

2.Të punësuar të tjerë të cilët aspirojnë të përparojnë në karrierën e tyre në manaxhim të kompanisë duke fituar njohuri funksionale të manaxhimit të biznesit-organizatës.
3.Specialistët dhe cilët do që kryejnë funksione të Burimeve Njerëzore në kompani

Lektore e trajnimit :

Erika Meminaj, ka përfunduar studimet për psikologji të përgjithshme dhe ka një eksperiencë 10 vjeçare në Burimet Njerëzore. Eshtë pjesë e disa organizatave të ndryshme dhe pjesë e trajnimeve IDEA nga Ceefe International.

Në fund të trajnimit do të pajiseni me Çertefikatë. Pagesa e pjesëmarrjes : 2.000L / personi ose 1.500L /nëse janë 2 persona
*Nëse keni marrë pjesë në një trajnim tjetër pranë kësaj qëndre, përfitoni – 30% ULJE

Për regjistrime kontaktoni në : 0698586692 (whats app & viber)
Email: [email protected]

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale