Trajnim Multidimensional në degën Ekspert Imobiliar & E-Pronat

Trajnim Multidimensional 3 mujor në degën ekspert imobiliar & e-pronat

Trajnim Multidimensional

Akademia GEA – Zhvillon Edukimin & Trajnimin Multidimensional 3-Mujor Në Degën Ekspert Imobiliar & E-Pronat.

GEA – Global Entrepreneurship Academy zhvillon edukimin & trajnimin multidimensional 3-mujor në Degën Ekspert Imobiliar & E-Pronat, që fillon në 19 Tetor 2020 deri më 12 Janar 2021 me anë të platformës online Zoom Meeting.

Akademia GEA përfundoi sezonin e parë të edukimit dhe trajnimit, tashmë si fillimi i një historie suksesi, duke e finalizuar edhe me dhënien e certifikatave.

GEA garanton se ambicia kryesore e tyre është rritja e sipërmarrësve, që konkurrojnë me sfidat e sotme shqiptare dhe botërore.

Dega e Ekspertit Imobiliar & E-pronat është i konceptuar mbi tre shtylla kryesore, që janë metodat e sotme në shkollat profesionale amerikane dhe europiane dhe kurrikulat që do të përdoren do të jenë kurrikula akademike të përditësuara.

Trajnimi do të zhvillohej tek Galeria ETC ose tek Tirana International Hotel, por në këto kushte ai do të vijojë të zhvillohet online në platformën Zoom meeting.

Përgjatë këtij trajnimi do të bëhen analiza profesionale të të gjithë tregut imobiliar shqiptar. Literatura që do të përdoret do të jetë amerikane.

Trajnimi do të zhvillohet dy herë në javë, përkatësisht në ditën e martë dhe të enjte ora 18:00 -20:00.

Pas trajnimit pjesëmarrësit në trajnim do të pajisen me çertifikatë.

Tarifa:
Pagesa normale ështe 399 euro.
Pagesa mund të kryhet në dy mënyra:

Mund të bëhet vetëm pagesa e regjistrimit prej 100 euro dhe pjesa tjetër kryhet më vonë.

Nëse dëshironi të paguani që në fillim, pagesa është 300 euro.

Çdokujt, që nuk i plotësohen pritshmëritë, që në seancën e parë ka të drejtën e tërheqjes së pagesës mbrapsht.

Edukim & Trajnimi Multidimensional Do Të Eksplorojë Dhe Shterojë Këto Fusha Dhe Disiplina:

 • Analiza e detajuar e tregut imobiliar shqiptar dhe tendencave të tij
 • Sipërmarrja në tregun e pasurive të patundshme
 •  Vlerësimi i pasurive të patundshme
 •  Regjistrimi i pasurive të patundshme
 •  Marrëdhëniet ligjore në rastin e trashëgimisë dhe transaksioneve të pronave
 •  Strategji marketingu dhe marketingu online për të maksimizuar transaksionet imobiliare
 • Si funksionon sipërmarrja imobiliare në shtetet e Amerikës Veriore
 •  Trajnimi i aftësive shitëse të pronave të patundshme
 • Si zhvillohet një sipërmarrje online në fushën e pasurive të patundshme, strategjitë dixhitale, mënyrat e përdorimit të tools-ave.
 • Të gjitha ata që do të mbarojnë këtë degë multidimesionale të imobiliares, do të përvetësojnë të gjitha njohuritë profesionale në tregun e pasurive të patundshme.
 • Do të marrin të gjitha njohuritë profesionale për regjistrimin e pasurive të patundshme, për format ligjore të tjetërsimit të saj, e dhënë kjo nëpërmjet case studies konkrete.
 •  Të gjitha format dhe pasojat ligjore që burojnë nga marrëdhëniet e pronave
 • Strategjitë e marketingut dhe strategjitë e komunikimit dixhital
 •  Vlerësimi i pasurive të patundshme me metodologji të përditësuar
 • Aftësitë shitëse do të sillen nëpërmjet analizave të tregut të Amerikës Veriore dhe atij shqiptar
 • Si zhvillohet online sipërmarrja e pronave të patundshme dhe shpjegimi në mënyrë interaktive i përdorimit të tools-ave

Trajnerët do të jenë: Profesorë të njohur të fushës, por që kanë edhe eksperienca në sipërmarrje dhe janë të shkolluar ose trajnuar në vendet perëndimore, noterë, avokatë, gjykatës, arkitektë, vlerësues pasurish të paluajteshme, folës të njohur dhe motivues, sipërmarrës të njohur imobiliar, menaxher Senjor Marketingu dhe Shitjesh.

Kushtet e Regjistrimit:Secili nga kandidatët që ka mbaruar shkollën e mesme, dhe është mbi 18 vjeç, ka diplomë Bachelor apo ka mbaruar Master Shkencor, pas realizimit të një interviste, është një kandidat i mundshëm për të kryer këtë trajnim multidimensional.

Kontakto tani në:
Faqen zyrtare në Facebook
Email: info@academyentrepreneurship.com
Website: http://academyentrepreneurship.com/
Mund të dërgoni sms në +355 69 2020558.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0