Trajnim i marketingut dhe i shitjeve nga Klodjana Ajazi


Klodiana Ajazi, trajnere pranë Albacademy, me fushë ekspertize në shitje dhe marketing. Znj.Ajazi ka një eksperiencë pune mbi 9 vite në kompanitë dhe koorporatat më të mëdha në Shqipëri në pozicione drejtuese në shitje dhe marketing.
Prej 2 vitesh znj.Ajazi është drejtore ekzekutive e Inovest Management and Sales Services, një kompani që ofron shërbimin e menaxhimit të projekteve në sektorin e ndërtimit. Paralelisht znj.Ajazi mban pozicionin e Managing Partner në Novus Marketing and Consulting, agjenci marketingu në tregun shqiptar si dhe është co-owner në Inovest Real Estate.
Prej 2 vitesh ajo është pjesë e konsulenteve të Bankës Europiane për zhvillimin e biznesit, duke qenë konsulentja e disa prej bizneseve më të mëdha në Shqipëri për zhvillimin e shitjes dhe marketing-ut.

Lexo: Trajnim për Gratë në Biznes – Marketingu në Epokën Dixhitale

Trajnimi i marketingut dhe i shitjeve do të ofrojë përfitime të rëndësishme. Trajnimi në teknikën më të mirë të shitjeve, aftësitë e shërbimit të klientit dhe ekspertizën e marketingut, e cila ndihmon në rritjen e shitjeve dhe përmirësimin e kënaqësisë së klientit. Ky kurs do t’u sigurojë pjesëmarrësve më shumë mjete dhe ide për të maksimizuar shitjet individuale dhe në ekip. Do të diskutohen teknikat e reklamimit dhe programet e zhvillimit të tregut të dizajnuara për të optimizuar të ardhurat në tregjet e reja.

Trajni nis në 5 Dhjetor dhe do të zgjasë katër ditë.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale