Threads fillon testimin e kamerës brenda aplikacionit dhe drafteve - Business Magazine Albania

Threads fillon testimin e kamerës brenda aplikacionit dhe drafteve

Meta ka njoftuar se ka filluar të testojë dy veçoritë më të kërkuara: draftet dhe kamerën brenda aplikacionit. Kreu i Instagramit, Adam Mosseri tha se të dyja veçoritë janë të disponueshme vetëm për një numër të vogël njerëzish.

Përdoruesit që kanë akses në draft mund të ruajnë vetëm një postim (bummer). Mund të shkruani postimin që mund të dëshironi të postoni më vonë te “composer” dhe thjesht rrëshqitni poshtë për të ruajtur draftin. Aplikacioni Threads tregon gjithashtu një ikonë të ndryshme “composer”-i në shiritin e poshtëm, kur ka një draft të ruajtur që nuk e keni postuar ende.

 

ikona e "composer"

 

Së bashku me veçorinë e re të drafteve, Mark Zuckerberg postoi një foto përmes “shortucts” së re të kamerës që hapet te “composer”. “Shortucts” e bën më të lehtë nëse doni të postoni shpejt një foto te Threads. Por nuk është e qartë nëse keni funksione bazë të modifikimit si prerja e imazhit.

 

Me më shumë se 130 milionë përdorues aktivë në platformë, Threads po kërkon të prezantojë më shumë mjete për angazhim për këta përdorues. Në fillim të këtij muaji, kompania prezantoi temat më të spikatura dhe ka filluar testimin e funksioneve të “cross-posting” nga Facebook.

techcrunch.com

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0