Thënie frymëzuese për t'ju ndihmuar të kaloni një ditë të mirë - Business Magazine Albania

Thënie frymëzuese për t’ju ndihmuar të kaloni një ditë të mirë

Thënie frymëzuese

Nëse e gjeni veten në një rënie demotivuese në mes të javës ose mesditës, kushtojini disa çaste për të riaktivizuar veten me këto thënie frymëzuese nga disa prej mendimtarëve më të mëdhenj të botës. Ndonjëherë, gjithçka që duhet është një kujtesë e vogël për të rritur gjendjen shpirtërore dhe për të ripërqëndruar ditën tuaj.

“Kur një derë e lumturisë mbyllet, një tjetër hapet, por shpesh ne shikojmë aq gjatë në derën e mbyllur sa nuk e shohim atë që na është hapur.”

— Helen Keller

“Puna juaj do të mbushë një pjesë të madhe të jetës suaj dhe e vetmja mënyrë për të qenë vërtet i kënaqur është të bëni atë që besoni se është puna më e mirë. Dhe e vetmja mënyrë për të bërë punën më të mirë është të doni atë që bëni.”

— Steve Jobs

Lexoni: Disa thënie frymëzuese për arritjen e qëllimeve tuaja

“Në vend që të pyesni veten se kur janë pushimet tuaja të ardhshme, ju duhet të krijoni një jetë nga e cila nuk keni nevojë të arratiseni.”

— Seth Godin

“Një burrë nuk duhet të neglizhojë kurrë familjen e tij për biznesin.”

— Walt Disney

“Mos thoni se nuk keni kohë të mjaftueshme. Ju keni saktësisht të njëjtin numër orëve në ditë që kanë pasur Helen Keller, Pasteur, Michelangelo, Nënë Tereza, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson dhe Albert Einstein.”

— H. Jackson Brown Jr.

“Dikush më tha një herë se ‘koha’ është një grabitqar që na përndjek gjithë jetën. Por më tepër besoj se koha është një shoqëruese që vjen me ne në udhëtim dhe na kujton të vlerësojmë çdo moment, sepse nuk do të kthehet më kurrë.”

— Jean-Luc Picard

“Nuk është më i forti nga speciet ai që mbijeton, as më inteligjenti, por ai që i përgjigjet më shumë ndryshimeve.”

— Çarls Darvini

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0