Tashmë ju mund të bleni sende luksi me Bitcoin, me transaksione anonime

Tashmë ju mund të blini sende luksi me Bitcoin, me transaksione anonime


The White Company“, kompania e shitjes së sendeve luksoze, do të “furnizojë” klientët e saj me sende nga arti tek makinat. Këto të mira të shtrenjta do të mund të paguhen me Bitcoin dhe të dërgohen kudo në botë. E gjitha kjo, në anonimitet të plotë. Ndërkohë, vetë kompania thotë se ka arritur të realizojë një numër të konsiderueshëm shitjesh.

Tregtuesit e Bitcoin, kanë ëndërruar gjatë që të mund të blejnë një Lamborghini. Tani ata munden, pa patur nevojë të posedojnë para CASH. Ashtu siç edhe The White Company shpjegon:

“Ne ofrojmë një gamë të gjerë sendesh autentike, nga arti, tek makinat. Klientët tanë mund të blejnë çdo objekt, të dorëzuar apo postuar kudo, në anonimitet të plotë. Pagesa mund të bëhet me Bitcoin, ose me çdo lloj tjetër cryptocurrency.”

Lexoni: Mbi 6500 persona kanë blerë një kështjellë Franceze të shekullit të 13

Sendet në shitje përfshijnë një Lamborghini Huracan aktualisht për një çmim prej 19.6 BTC ($272379). Por disa nga blerësit mund të jenë të shqetësuar që ky Huracan jeshil, nuk do të krijojë një impakt aq të mirë pa një orë Rolex 18K Gold. Kjo e fundit, e listuar për 1.28 BTC ($20321). Për ta plotësuar edhe një punim artistik nga Peter Beard i quajtur “Double Exposed Horny Rhino”. E gjitha, për 6.4 Bitcoin ose rreth $100.000.

CEO e kompanisë Elizabeth White, u shpreh për Washington Examiner se kompania qe ajo drejton paguan të gjitha taksat si bizneset e tjera.

Në një deklaratë për shtyp, kompania thotë se “Nëse është diçka që dikush dëshiron ta blejë me bitcoin, ne mund ta blejmë atë për ta. Dje ne kishim një klient, i cili dëshironte një suitë për në Super Bowl dhe ne e bëmë atë të mundur.

Por pjesa me e madhe e poseduesve të Bitcoin, kanë tendencën t’i mbajnë ato, duke pritur për rritje të mëtejshme. Disa të tjerë, mendojnë t’i shpenzojnë ato pa iu ditur identiteti.

burimi: Bitcoin News

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0