Tani nuk do të humbisni më asgjë falë kësaj paisje - Business Magazine Albania

Tani nuk do të humbisni më asgjë falë kësaj paisje


Keni humbur portofolin, çelësat apo macen tuaj ?

Mos u shqetësoni, kjo paisje do t’iu ndihmojë të gjeni çdo gjë.

Quhet IKON. Përdoruesit mund të vendosin një ndjekës në çdo send, për shembull në portofol, te çelësat apo në paisjet elektronike.

Njdekësi lidhet me smartphone-in me bluetooth.

Aplikacioni IKON do t’i tregojë përdoruesit se ku ndodhet objekti që ai po kërkon, në një hapësirë prej 70 metrash.

Ai gjithashtu mund të përdoret në një mënyrë tjetër. Në momentin që ju klikoni dy herë mbi ndjekësin, telefoni i lidhur me të lëshon tinguj në mënyrë që ju t’a gjeni.

Përdoruesit gjithashtu mund të krijojnë një barrierë gjeografike, në mënyrë që aplikacioni t’i kujtojë për sendet që keni harruar mbrapa.

Porositë e IKON kanë filluar dhe ky produkt kushton vetëm 26$.

/BusinessInsider.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0