Jack Ma Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Pse dështimi është mësuesi juaj më i mirë?

Teknologji

Pas 30 vitesh njerëzit do të punojnë vetëm katër orë në ditë

Lajme

Alibaba ka krijuar 30 milionë vende pune në Kinë dhe mendon të krijojë 1 milionë të tjera në SHBA

Teknologji

Jack Ma: “Përse njerëzit janë një hap përpara makinerive dhe robotëve?”

Slideshow

15 thënie që do të ndryshojnë opinionin tuaj mbi paratë

Personazhe

Ky sipërmarrës miliarder u bë njeriu më i pasur në Kinë

Media&PR

Jack Ma: ‘Në 30 vitet e ardhshme, bota do të shohë më shumë dhimbje sesa lumturi’

Sipërmarrje

Çfarë mund të mësoni për suksesin nga të rinjtë dhe Jack Ma?

Sipërmarrje

Këto 3 trende do të përcaktojnë të ardhmen tuaj, thotë Jack Ma

Filantropë dhe bamirës të shquar

Bill Gates, Jeff Bezos dhe investitorë të tjerë lançojnë projektin 1 miliardë $ për energji të pastër

Evente

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00