Super makina e re e McLaren e projektuar për të mposhtur Ferrarin - Business Magazine Albania

Super makina e re e McLaren e projektuar për të mposhtur Ferrarin


Në botën e garave sportive, dy janë rivalët më të mëdhenj Ferrari VS McLaren.

Gjatë viteve, figura legjendare si Ayrton Senna, Alain Prost, Michael Schumacher, James Hunt, Niki Lauda dhe Mika Hakkinen kanë zhvilluar garat më luftarake në Formula 1 për këto dy ekipe të fuqishme.

super-makina-e-re-e-mclaren-e-projektuar-per-te-mposhtur-ferrarin-businessmag

Ditën e martë, McLaren lançoi arritjen e tij më të fundit – super makinën 720S. E prezantuar në Geneva Motor Show 2017, 720S është anëtari më i ri i McLaren në treg dhe detyra e tij në jetë është të mposhti Ferrarin.

McLaren 720S është një mrekulli e teknologjisë së lartë. Pamja e saj futuriste plotësohet me aerodinamikën e avancuar, teknologjinë e fundit të fërkimit dhe materialeve të karbonit-fibër.
720S është një makinë e mrekullueshme edhe pse është modeli i parë i brezit të dytë. Për ne është një hap përpara në shumë drejtime,” tha së fundmi CEO i McLaren Mike Flewitt.

Njihuni më nga afër me super makinën sportive McLaren 720S:

super-makina-e-re-e-mclaren-e-projektuar-per-te-mposhtur-ferrarin-businessmag

/BusinessInsider

 

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0