Super makina e re e McLaren e projektuar për të mposhtur Ferrarin » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 09/03/2017

Super makina e re e McLaren e projektuar për të mposhtur Ferrarin

Share
nga Neada Muçaj
Mar 09, 2017

Në botën e garave sportive, dy janë rivalët më të mëdhenj Ferrari VS McLaren.

Gjatë viteve, figura legjendare si Ayrton Senna, Alain Prost, Michael Schumacher, James Hunt, Niki Lauda dhe Mika Hakkinen kanë zhvilluar garat më luftarake në Formula 1 për këto dy ekipe të fuqishme.

super-makina-e-re-e-mclaren-e-projektuar-per-te-mposhtur-ferrarin-businessmag

Ditën e martë, McLaren lançoi arritjen e tij më të fundit – super makinën 720S. E prezantuar në Geneva Motor Show 2017, 720S është anëtari më i ri i McLaren në treg dhe detyra e tij në jetë është të mposhti Ferrarin.

McLaren 720S është një mrekulli e teknologjisë së lartë. Pamja e saj futuriste plotësohet me aerodinamikën e avancuar, teknologjinë e fundit të fërkimit dhe materialeve të karbonit-fibër.
720S është një makinë e mrekullueshme edhe pse është modeli i parë i brezit të dytë. Për ne është një hap përpara në shumë drejtime,” tha së fundmi CEO i McLaren Mike Flewitt.

Njihuni më nga afër me super makinën sportive McLaren 720S:

super-makina-e-re-e-mclaren-e-projektuar-per-te-mposhtur-ferrarin-businessmag

/BusinessInsider

 

Evente

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00