'Snapchat'-i shton një funksion të ri në aplikacion

‘Snapchat’-i shton një funksion të ri në aplikacion


‘Snapchat’ ka njoftuar se ka shtuar një funksion të ri në aplikacion duke iu përgjigjur menjëherë kritikëve për kufizimin e këtij rrjeti social në shpërndarjen e statuseve.

Përditësimi është një funksion i ri i shtuar në aplikacion që ua lehtëson përdoruesve shtimin e miqve duke u lejuar ndarjen e një URL-je të personalizuar që të tjerët të mund ta përdorin për t’i ndjekur ata në mënyrë të veçuar.

Ju mund ta ndani URL-në tuaj nga menuja ‘Shto miqtë’ duke zgjedhur emrin e përdoruesit. Kjo karakteristikë e re mbështetet edhe nga Androidi dhe iOS.

Kjo do t’i ndihmojë përdoruesit të gjejnë edhe miqtë nëpërmjet numrit që ndodhet në telefonat e tyre.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0