Sipas Çmimeve të Ekselencës 2023 të Euromoney, "Banka më e mirë në Shqipëri" është Banka OTP Albania për të katërtin vit radhazi - Business Magazine Albania

Sipas Çmimeve të Ekselencës 2023 të Euromoney, “Banka më e mirë në Shqipëri” është Banka OTP Albania për të katërtin vit radhazi

Banka OTP Albania

Ky sukses i arritur është rezultat i përkushtimit të palëkundur të bankës ndaj klientëve të saj dhe shënon një shfaqje të lartë të performancës së saj financiare.

Ky çmim i rëndësishëm vjen si vlerësim i angazhimit të OTP Bank Albania në shërbim të shkëlqyeshëm dhe zgjidhjeve inovative për klientët. Banka është e njohur për cilësinë e shërbimeve të saj dhe përkushtimin ndaj përmirësimit të tyre.

Suksesi i vazhdueshëm i bankës është rezultat i një drejtimi cilësor dhe aftësisë së saj për të plotësuar nevojat e klientëve në rritje. Përkushtimi i OTP Bank Albania ka tërhequr vëmendjen e Euromoney, një publikimi i njohur në fushën financiare në nivel botëror, duke vërejtur rritjen e qëndrueshme të bankës edhe përtej efektit të bashkimit me një bankë tjetër.

CEO i OTP Bank Albania, z. Bledar Shella, ka shprehur emocionin e tij dhe ka ndarë këtë sukses me punonjësit dhe klientët e bankës; “Ky moment meriton kremtim dhe mirënjohje! Kemi punuar fort, jemi fokusuar, kemi duruar dhe arritëm dhe të performojmë në biznes përgjatë gjithë kohës. Ky është momenti për të gjithë njerëzit e OTP Albania Bank të admirojnë veten dhe të shijojnë suksesin!”.

Çmimet e Euromoney për Ekselencën konsiderohen si njëra ndër vlerësimet më prestigjioze në industrinë bankare globale. Çdo vit, Euromoney vlerëson dhe njeh kontributin e bankave dhe institucioneve financiare në nivel global. Fitimi i këtij çmimi për katër vite radhazi për OTP Bank Albania tregon historinë e suksesit të saj. Për këtë aspekt vetë Euromoney është shprehur se “Të dhënat e përfitueshmërisë së Bankës OTP Albania ishin të mira dhe para shkrirjes së bankave. Fitimi Net i saj më vete arriti $30.7 million në 2022, një rritje prej 61% këtë vit, raportin të ardhura/shpenzime në 44% dhe kthimin në kapital prej 27.5%”.

Lexo: 2022, një vit i jashtëzakonshëm për OTP Bank Albania

OTP Bank Albania ka demonstruar vazhdimisht angazhimin e saj për të ofruar zgjidhje financiare të përshtatura për nevojat e klientëve të saj. Banka ka prezantuar në mënyrë të vazhdueshme produkte dhe shërbime inovative që ndihmojnë individët, bizneset dhe organizatat të arritur qëllimet e tyre financiare. Fokusimi i bankës në kënaqësinë e klientit dhe promovimi i marrëdhënieve afatgjata kanë fituar besimin dhe besnikërinë e klientëve të saj.

Së bashku me Grupin OTP, i cili udhëhiqet nga mendësia e rritjes dhe ka prezencë në 12 shtete të Evropës Qëndrore dhe Lindore, OTP Bank Albania vazhdon transformimin e saj në një institucion financiar të suksesshëm. Fitimi i çmimit Euromoney për të katërtin vit radhazi thellon përkushtimin e bankës ndaj zhvillimit të vazhdueshëm, qasjes së saj të përqendruar te klienti dhe përmirësimit të shërbimeve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0