Sigma ofron mundësi punësimi, apliko tani! - Business Magazine Albania

Sigma ofron mundësi punësimi, apliko tani!

Sigma Interalbanian VIG Sh.a operon në tregun e sigurimeve ne Shqipëri dhe Kosovë prej më shumë se 20 viteve dhe është pjesë e grupit më të madh të sigurimeve në Austri dhe në Evropën Qendrore dhe Lindore, Vienna Insurance Group. Besimi, integriteti dhe respekti për klientët dhe punonjësit tanë, janë vlerat që e karakterizojnë.

Sigma Interalbanian VIG, fton të gjithë personat që kanë aftësi të mira komunikuese dhe dëshirë për të punuar në grup, të cilët janë të prirur të punojnë në bazë të rezultateve dhe janë të përkushtuar e korrekt, të aplikojnë në pozicionin si vijon:

– Manaxher – Marrdhëniet me Bankat

DETYRAT:

– Bashkerendon dhe manaxhon maredheniet e kompanise me sektorin bankar.

– Bashkëpunon me punonjësit e bankave për produktet e sigurimeve.

– Komunikon me oficerët e kredisë dhe klientët per ofrimin e produkteve të kompanisë.

– Ndjek dhe zbaton udhëzimet e kompanisë në lidhje me shitjen dhe administrimin.

– Krijon dhe mban lidhje me bashkëpunëtorë të rinj dhe ekzistues.

– Propozon oferta për produktet standarte të kompanisë;

– Zbaton procedurat e marrjes në sigurim dhe administrimit të policave;

– Kultivon marrdhënie afatgjata me klientët dhe partnerët.

– Mbron vlerat e kompanisë.

– Finalizon proçesin e shitjeve të produkteve sipas kërkesave të Klientëve.

– Zbaton detyra të tjera që i caktohen;

KRITERET:

– Preferohen kandidatë me përvojë profesionale në shitje në sektorin bankar;

– Aftësi shumë të mira komunikuese dhe negociuese

– Të ketë njohuri të gjuhës angleze;

– Persona që punojnë në grup dhe me iniciativë

– Njohuri të mira të programevë të paketës Office;

– Diplomë e shkollës së lartë.

– Të ketë jo më pak se 5 vjet përvojë pune në bankë.

Përfitimet:

Pagë mujore + bonuse mbi performancën

Dërgoni CV tuaj dhe një letër interesi (motivimi) për këtë pozicione pune brenda datës 28.01.2022 në adresën e emailit [email protected] duke specifikuar në subjektin e email-it “Aplikim për Menaxher për Marrdhëniet me bankat”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0