Sigma ofron mundësi punësimi, apliko tani! - Business Magazine Albania

Sigma ofron mundësi punësimi, apliko tani!

Sigma Interalbanian VIG Sh.a operon në tregun e sigurimeve ne Shqipëri dhe Kosovë prej më shumë se 20 viteve dhe është pjesë e grupit më të madh të sigurimeve në Austri dhe në Evropën Qendrore dhe Lindore, Vienna Insurance Group. Besimi, integriteti dhe respekti për klientët dhe punonjësit tanë, janë vlerat që e karakterizojnë.

Sigma Interalbanian VIG, fton të gjithë personat që kanë aftësi të mira komunikuese dhe dëshirë për të punuar në grup, të cilët janë të prirur të punojnë në bazë të rezultateve dhe janë të përkushtuar e korrekt, të aplikojnë në pozicionin si vijon:

– Manaxher – Marrdhëniet me Bankat

DETYRAT:

– Bashkerendon dhe manaxhon maredheniet e kompanise me sektorin bankar.

– Bashkëpunon me punonjësit e bankave për produktet e sigurimeve.

– Komunikon me oficerët e kredisë dhe klientët per ofrimin e produkteve të kompanisë.

– Ndjek dhe zbaton udhëzimet e kompanisë në lidhje me shitjen dhe administrimin.

– Krijon dhe mban lidhje me bashkëpunëtorë të rinj dhe ekzistues.

– Propozon oferta për produktet standarte të kompanisë;

– Zbaton procedurat e marrjes në sigurim dhe administrimit të policave;

– Kultivon marrdhënie afatgjata me klientët dhe partnerët.

– Mbron vlerat e kompanisë.

– Finalizon proçesin e shitjeve të produkteve sipas kërkesave të Klientëve.

– Zbaton detyra të tjera që i caktohen;

KRITERET:

– Preferohen kandidatë me përvojë profesionale në shitje në sektorin bankar;

– Aftësi shumë të mira komunikuese dhe negociuese

– Të ketë njohuri të gjuhës angleze;

– Persona që punojnë në grup dhe me iniciativë

– Njohuri të mira të programevë të paketës Office;

– Diplomë e shkollës së lartë.

– Të ketë jo më pak se 5 vjet përvojë pune në bankë.

Përfitimet:

Pagë mujore + bonuse mbi performancën

Dërgoni CV tuaj dhe një letër interesi (motivimi) për këtë pozicione pune brenda datës 28.01.2022 në adresën e emailit [email protected] duke specifikuar në subjektin e email-it “Aplikim për Menaxher për Marrdhëniet me bankat”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0