Si të vendosni reagimin ‘Rainbow’ në Facebook? - Business Magazine Albania

Si të vendosni reagimin ‘Rainbow’ në Facebook?


Në nder të “Pride Month” të LGBT, Facebook ka lançuar një reagim të ri – një flamur ylber.

Për të marr këtë reagim është shumë e thjeshtë – gjithçka që duhet të bëjnë përdoruesit është t’i bëjnë like faqes së LGBTQ në Facebook..

“Ne besojmë në ndërtimin e një platforme që mbështet të gjitha komunitetet”, shkruhet në një post të Facebook. “Pra, ne po festojmë dashurinë dhe diversitetin në këtë muaj duke ju dhënë një reagim të veçantë për ta përdorur përgjatë këtij muaji.”

Qershori ka qenë historikisht një kohë festive për komunitetet LGBTQ por flamuri ylber mori një rëndësi më të madhe këtë vit pas vdekjes së krijuesit të saj Gilbert Baker në muajin Mars.

Baker vizatoi flamujt e parë të ylberit me një grup vullnetarësh dhe i debutoi ato në një paradë të homoseksualëve në San Francisko më 25 Qershor 1978. Flamuri origjinal rainbow përfshinte tetë ngjyra, por u ndryshua në gjashtë për të shkurtuar shpenzimet.

Njerëzit kanë qenë shumë të lumtur për reagimin e ri të Facebook, ndërkohë që disa të tjerë nuk mund ta mundësonin atë. Megjithatë Facebook ka lajmëruar se reagimi do të jetë në dispozicion të tyre deri në fund të muajit Qershor.

Më poshtë është një video që tregon se si u bë ylberi simbol i LGBT:

Burimi: fortune.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0