Shqipëria në sytë e botës në vetëm një foto


Kjo është foto që ka përzgjedhur agjencia Reuters për Shqipërinë, në rubrikën: “Një shtet, një foto, një vit”(One country, one picture, one year).

Kjo rubrikë përfshin foton më të veçantë për çdo vend të botës.

Një foto kjo e realizuar nga Florion Goga, gjatë seancës parlamentare të datës 12 Prill 2018, e cila u zbardh me miell si replikë e opozitës kundër kryeministrit të vendit.

ALBANIA: Members of the opposition throw flour at Prime Minister Edi Rama during a parliamentary session in Tirana, Albania April 12, 2018. REUTERS/Florion Goga

Shqipëri: Anëtarët e opozitës i hedhin miell Kryeministrit Edi Rama gjatë një seance parlamentare në Tiranë, Shqipëri, 12 Prill 2018. Foto nga Florion Goga.

Kliko këtu për të parë të gjitha fotot nga vende të ndryshme të botës: Reuters.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale