Shpallen kompanitë më të mira për 2014-n në Maqedoni

Shpallen kompanitë më të mira për 2014-n në Maqedoni


Në një ceremoni të zhvilluar nga Oda Ekonomike e Maqedonisë Veriperëndimore më datë 26 Nëntor në Shkup janë përzgjedhur Top 10 kompanitë e vitit në Maqedoni.

TOP 10 Kompanitë më të suksesshme të vitit janë shpallur:

10. Vardar Dollomit
9.  Euro Aktiva
8.  Prince Enterprice
7.  Bas Tuti Fruti
6.  Kipper
5.  Pofix
4.  Gemak
3.  Dauti Komerc
2.  Alma M
1.  Neptun

Kriteret që u përdorën për përzgjedhjen e kompanive janë:

1. Qarkullimi vjetor i kompanisë mbi 5 milionë denarë: Të njëqind kompanitë së bashku kanë pasur qarkullim vjetor prej 600 milionë eurove në vit.

2. Fitimi neto i kompanisë mbi 2 milionë denarë: Neto fitimi i të gjithë kompanive së bashku ka qenë 101 milionë euro.

3. Numri i të punësuarve në kompani të jetë mbi 50: Top 100 kompanitë shqiptare në gjithë sektorin privat marrin pjesë me 1% të të punësuarve me punësime të rregullta.

Në këtë ceremoni morën pjesë, zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, Ministri i Ekonomisë, Bekim Neziri, Ambasadori i Shqipërisë, Blerim Reka, përfaqësuesë të trupit diplomatik, biznesmenë, anëtarë të dhomave ekonomike, si dhe intelektualë të të gjitha sferave.

/Balkanweb/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0