Shkolla verore e kodimit në ICTSlab - Business Magazine Albania

Shkolla verore e kodimit në ICTSlab

𝗜𝗖𝗧𝗦𝗹𝗮𝗯

Ndërsa po planifikoni për pushimet verore, ICTS Lab ju sugjeron që të mbani lidhjen me shkollën në një mënyrë kreative.

Mësojmë duke u argëtuar dhe mbajtur mendjen e stërvitur – Kurset verore në ICTSlab.

Një fëmijë që mëson se si të kodojë do të ketë avantazhin në jetë me më shumë sukses në shkollë, mundësi punësimi në dispozicion të tij në të ardhmen, pavarësisht se në cilën industri vendos të hyjë nëse është në sektorin e teknologjisë, financave, shitjes, shëndetësisë, artit apo të tjera.

Programimi kompjuterik i mëson fëmijët të eksperimentojnë dhe u jep atyre besimin për të qenë krijues. Ata do të kenë mundësinë të dizajnojnë diçka që është tërësisht e tyre. Karakteri i fëmijëve lulëzon nga reagimet që marrin nga krijimi i diçkaje që e duan.

Kurset intensive do të kenë secili kohëzgjatje prej 16 seancash, secila nga 2 orë nga e Hëna në të Enjte.

𝐑𝐞𝐠𝐣𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢𝐦𝐞𝐭 𝐞 𝐡𝐚𝐩𝐮𝐫𝐚 𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐬𝐡𝐚𝐭:

🔖Paketa 𝐂𝐨𝐝𝐞 𝐋𝐢𝐤𝐞 𝐚 𝐇𝐞𝐫𝐨 8-12 vjeç

🔖Paketa 𝐁𝐞 𝐚 𝐖𝐞𝐛 𝐃𝐞𝐬𝐢𝐠𝐧𝐞𝐫 13+ vjeç

🔖Paketa 𝐁𝐞 𝐚 𝐏𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐦𝐞𝐫 13+ vjeç

𝐎𝐫𝐚𝐫𝐞𝐭 𝐝𝐡𝐞 𝐝𝐚𝐭𝐚𝐭 𝐞 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐞𝐯𝐞 𝐯𝐞𝐫𝐨𝐫𝐞:

🗓 13 Qershor – 24 Qershor

🗓27 Qershor – 8 Korrik

🗓11 Korrik – 22 Korrik

⏰ 10:00 – 12:30

⏰ 13:30 – 16:00

Për tu bërë pjesë e kursit mjafton të plotësoni formularin më poshtë.

𝐋𝐢𝐧𝐤𝐮 𝐩𝐞𝐫 𝐫𝐞𝐠𝐣𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢𝐦𝐞

Ku: pranë Ambasadës Amerikane në Rrugën e Elbasanit, Tiranë

Për më shumë informacion mbi tarifën e regjistrimit ose programet mund të telefononi në:📞 069 900 9000

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0