Shkolla verore e kodimit në ICTSlab - Business Magazine Albania

Shkolla verore e kodimit në ICTSlab

𝗜𝗖𝗧𝗦𝗹𝗮𝗯

Ndërsa po planifikoni për pushimet verore, ICTS Lab ju sugjeron që të mbani lidhjen me shkollën në një mënyrë kreative.

Mësojmë duke u argëtuar dhe mbajtur mendjen e stërvitur – Kurset verore në ICTSlab.

Një fëmijë që mëson se si të kodojë do të ketë avantazhin në jetë me më shumë sukses në shkollë, mundësi punësimi në dispozicion të tij në të ardhmen, pavarësisht se në cilën industri vendos të hyjë nëse është në sektorin e teknologjisë, financave, shitjes, shëndetësisë, artit apo të tjera.

Programimi kompjuterik i mëson fëmijët të eksperimentojnë dhe u jep atyre besimin për të qenë krijues. Ata do të kenë mundësinë të dizajnojnë diçka që është tërësisht e tyre. Karakteri i fëmijëve lulëzon nga reagimet që marrin nga krijimi i diçkaje që e duan.

Kurset intensive do të kenë secili kohëzgjatje prej 16 seancash, secila nga 2 orë nga e Hëna në të Enjte.

𝐑𝐞𝐠𝐣𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢𝐦𝐞𝐭 𝐞 𝐡𝐚𝐩𝐮𝐫𝐚 𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐬𝐡𝐚𝐭:

🔖Paketa 𝐂𝐨𝐝𝐞 𝐋𝐢𝐤𝐞 𝐚 𝐇𝐞𝐫𝐨 8-12 vjeç

🔖Paketa 𝐁𝐞 𝐚 𝐖𝐞𝐛 𝐃𝐞𝐬𝐢𝐠𝐧𝐞𝐫 13+ vjeç

🔖Paketa 𝐁𝐞 𝐚 𝐏𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐦𝐞𝐫 13+ vjeç

𝐎𝐫𝐚𝐫𝐞𝐭 𝐝𝐡𝐞 𝐝𝐚𝐭𝐚𝐭 𝐞 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐞𝐯𝐞 𝐯𝐞𝐫𝐨𝐫𝐞:

🗓 13 Qershor – 24 Qershor

🗓27 Qershor – 8 Korrik

🗓11 Korrik – 22 Korrik

⏰ 10:00 – 12:30

⏰ 13:30 – 16:00

Për tu bërë pjesë e kursit mjafton të plotësoni formularin më poshtë.

𝐋𝐢𝐧𝐤𝐮 𝐩𝐞𝐫 𝐫𝐞𝐠𝐣𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢𝐦𝐞

Ku: pranë Ambasadës Amerikane në Rrugën e Elbasanit, Tiranë

Për më shumë informacion mbi tarifën e regjistrimit ose programet mund të telefononi në:📞 069 900 9000

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0