Shkencëtari i Glaxo Smith Kline largohet nga gjiganti farmaceutik për të drejtuar biznesin e rinisë së përjetshme - Business Magazine Albania

Shkencëtari i Glaxo Smith Kline largohet nga gjiganti farmaceutik për të drejtuar biznesin e rinisë së përjetshme

Shkencëtari

Shkencëtari kryesor i Glaxo Smith Kline do të largohet nga gjiganti farmaceutik, për të ndihmuar një start-up, themeluar nga grupi i miliarderëve që janë në kërkim të pavdekshmërisë.

Hal Barron, do të kalojë për të punuar te Altos Labs në Silicon Valley. Start-upi është fokusuar në teknologjinë anti-plakje dhe synion të zbulojë mënyra për ta realizuar këtë.

Miliarderë, përfshirë themeluesin e Amazon, Jeff Bezos dhe investitorin rus, Yuri Milner, po themelojnë kompaninë e bioteknologjisë.

Barron do të largohet përfundimisht në gusht, për t’u bërë drejtor ekzekutiv i Altos Labs.

Lexo: Si të mbështesni dhe fuqizoni sipërmarrësit e rinj 

Kompania ka marrë 3 miliard dollarë financime këtë javë dhe është angazhuar në rekrutimin e shkencëtarëve në mbarë botën për të zbulluar si mund të ndryshojë progresin e moshës. Altos Labs po studion mundësinë e përdorimit të teknologjisë në riprogramimin e qelizave, si një përpjekje për të kthyer mbrapsht orën biologjike, te kafshët dhe potencialisht, te njerëzit.

Daily Mail

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0