Shfaqen fotot e para të Mercedes AMG E43 - Business Magazine Albania

Shfaqen fotot e para të Mercedes AMG E43


Gjenerata e 10 e Mercede E-Class, për vitin 2017 ka sjellë dy modele të reja AMG, të cilat tani janë lançuar për shitje, me çmimin fillestar prej 73.000 $.

Modeli E43 ka një motor3 prej 3.0 litër me dy turbo V6, në përbërje prej 3298 kuaj fuqi ndërsa motorri tjetër ka gjithsej 396 kuaj me mundësi ndërrimi të 9 shpejtësive automatike.

Vetura arrin shpejtësinë prej 100 kmh, për 4.6 sekonda, ndërsa ka katër mundësi vozitje si: Eco, Komfort, Sport dhe Sport Plus.

shfaqen-fotot-e-para-te-mercedes-amg-e43-business-mag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

shfaqen-fotot-e-para-te-mercedes-amg-e43-business-mag

 

 

Burimi: insajderi.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0