Samsung Pay po konkurron Apple Pay - Business Magazine Albania

Samsung Pay po konkurron Apple Pay


Më shumë se tetë muaj pasi Apple Pay u lançua në Australi, Samsung Pay ka arritur dhe është duke u përpjekur për të bërë marrëveshje me bankat lokale.

Shërbimi i pagesave në celular është tani në dispozicion në smartfonët e pajtueshëm Samsung, duke përfshirë Galaxy S6 dhe Galaxy Note 5, por vetëm për klientët të cilët janë klientë banke me partnerët Australian të lançimit, American Express dhe Citibank.

Kjo është një më mirë se Apple Pay, megjithëse u lançua në nëntor 2015 me vetëm American Express, por që atëherë ka shtuar bankën australiane Anz. Samsung Pay do t’duhen më shumë banka në bord për të konkuruar Apple Pay dhe shpreson që politika e saj të mos mbajë të dhënat e konsumatorëve dhe mos t’i tarifojë më tepër.

Një numër bankash australiane tashmë kanë mundësitë e tyre të pagesës në celular dhe për këtë arsye, sipas raporteve, nuk duan të kenë marrëveshje me Apple Pay.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0