Samsung do sjellë gjithë aplikacionet e tij Android në iOS

Samsung do sjellë gjithë aplikacionet e tij Android në iOS


Samsung është duke planifikuar për të sjellë pothuajse të gjitha aplikacionet e tij Android në iOS, sipas asaj që raporton TechSot.al. Të gjithë aplikacionet me të cilat përdoruesit e Galaxy janë të familjarizuar, duke përfshirë S Health dhe Gear Fit Manager mendohen të jenë në listë.

Samsung ka konfirmuar tashmë planet për të sjellë aplikacionin e tij Gear Manager për iPhone, i cili do të lejojë lidhjen mes orës së zgjuar së kompanisë Koreane Gear S2. Tani TechSot.al raporton se shumë të tjerë janë rrugës.

Një nga ato është Gear Fit Manager, i cili do të lejojë përdoruesit të kombinojnë iPhone me një Gear Fit, aplikacion i cili shërben për të gjurmuar aktivitetin tuaj fizik. Samsung gjithashtu pritet të sjellë S Health për iPhone, i cili do ju japë përdoruesve një alternativë kundrejt platformës së Shëndetit (Health) të Apple.

Gjithashtu priten të portohen dhe aplikacionet që shoqërojn Galaxy View, Remote Control dhe Family Square, të cilat lejojnë përdoruesit për të kontrolluar tabletët e mëdha në distancë.

Të Ngjashme:  Mbyllja e aplikacioneve nuk kursen baterinë

“Ka plane gjithashtu për lançimin e aplikacionit Level për pajisjet audio të Samsung Level, të cilët do t’i mundësojnë përdoruesit të iPhone për të përdorur këto pajisje dhe të vënë në përdorim efekte të ndryshme.

“Samsung është gjithashtu duke punuar në një version më të ri të aplikacionit Smart Camera për iOS, i cili mund të sjellë një UI të rikonstruktuar (diçka që ne mendojmë se është krejtësisht e nevojshme).”

Është e paqartë se kur këto aplikacione priten të vijnë në iOS, por me shumë gjasa jo të gjithë do të mbërrijë në të njëjtën kohë. Gear Fit Manager, e cili mund të ndihmojë Samsung të shesë pajisjet e tij Gear Fit, ka të ngjarë të jetë më i favorizuari, i cili ndiqet më pas nga S Health dhe më pas pjesa tjetër e formacionit.

Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0