Rrjeti social Facebook nuk po funksionon siç duhet, mijëra përdorues të prekur - Business Magazine Albania

Rrjeti social Facebook nuk po funksionon siç duhet, mijëra përdorues të prekur


Rrjeti social Facebook momentalisht po përjeton probleme madhore në Europë dhe Britani ndërsa në Shqipëri përdoruesit po hasin vështirësi në qasjen në faqet e rrjetit social.

Twitter janë publikuar rreth 2.500 cicërima nën hashtagun #facebookdown.

DownDectector i cili monitoron shërbimet online për probleme të mirëfunksionimit raportoi një rritje të ankesave të përdoruesve të cilët filluan në orën 18:15 me orën tonë lokale, ditën e djeshme.

rrjeti-social-facebook-nuk-po-funksionon-sic-duhet-mijera-perdorues-te-prekur-business-mag

Faqet janë të paaksesueshme

Këtyre probleme nuk u kanë shpëtuar as përdoruesit shqiptarë. Raportimet e para filluan në 18:04 ku disa përdorues të cilët kërkojnë faqe të menaxhuara nga platforma Business Manager e kanë të pamundur të qasen në to.

Rrjeti social shfaq një mesazh gabimi si në foton e paraqitur më poshtë:

rrjeti-social-facebook-nuk-po-funksionon-sic-duhet-mijera-perdorues-te-prekur-business-mag

Këtë problem e ka patur edhe faqja PCWorld Albanian në rrjetin social të tyre.

Pamundësia për t’u qasur në faqet e menaxhuara nga Business Manager konsiston vetëm nga një shfletues desktop dhe specifikisht në Shqipëri.

Në Britani përdoruesit kanë vështirë të hapin dhe kërkojnë, pëlqejnë dhe komentojnë përmbajtjet në platformë.

Qasja përmes një telefoni celular nga aplikacioni kryesor Facebook dhe aplikacioni i menaxhimit të faqeve Pages Manager vijon pa probleme.

Ky ngjarje vjen pak orë pasi The Guardian publikoi një hulumtim të Universitetit të Kalifornisë i cili thoshte se përdoruesit e WhatsApp janë seriozisht të ekspozuar ndaj përgjimit.

Burimi: pcworld.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0