Rritja e çmimeve të pasurive të paluajtshme, trend global - Business Magazine Albania

Rritja e çmimeve të pasurive të paluajtshme, trend global

çmimeve të pasurive të paluajtshme

Jonian Antoni, CEO i Century 21 Albania shpjegon në një intervistë për Businessmag, se këto zhvillime nuk i përkasin vetëm Shqipërisë. Rritja e theksuar e çmimeve është ndikuar nga pandemia dhe lufta në Ukrainë si dhe zhvillimet e kërkesës në tregjet globale.

Ka një rritje të theksuar të çmimeve të qerave dhe shitjeve. Çfarë po ndodh në tregun imobiliar. Cilët janë faktorët dhe si janë të ndarë këta faktorë (pra, cili ka peshën më të madhe)?

Porosit këtu edicionin e 30-të të Business Magazine!

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0