Rriteni biznesin tuaj globalisht me Bridge to MassChallenge Warsaw


Bridge to MassChallenge Varshavë është konkursi madh për startupet e Europës Qendrore dhe asaj Lindore.

Kjo është një mundësi për startupet të cilat janë gati të rriten globalisht. 2 ditë në kampin në Varshavë dhe Boston + kurs intensiv për 2 startupet më të mira për gjysmë-finalet e MassChallenge të Bostonit.

Përse duhet të merrni pjesë:

  • Program pa pagesë nga një akselerator i mirënjohur në Boston.
  • Konkursi i parë global për startupet në rajonin e Europës Qendrore dhe asaj Lindore.
  • Qasje në burimet globale të MC, të tilla si rrjeti me mbi 1000 mentorë dhe 100 partnerë të korporatave (në të gjithë sektorët), qasje në 5 vende të MassChallenge në mbarë botën.
  • Paraqitje të vlefshme për drejtuesit në industritë që po synoni dhe investitorët.
  • Aftësia për t’u lidhur dhe për të bashkëpunuar me bizneset më të mëdha: VISA, PKO Bank Polski, Microsoft, GE.

Kujt i shërben: startupeve nga të gjitha industritë me një preferencë të veçantë për ata të fintech, energjisë dhe sigurisë kibernetike.

Afati: 30 Tetor, 2017

Apliko këtu!

* Orange Fab fillon sezonin e ri të akselerimit!

Një mundësi e mirë për të zhvilluar zgjidhje teknologjike të avancuara në bashkëpunim me një partner të korporatës.

Përse duhet të merrni pjesë:

  • Program akselerimi 12 javor me fonde jo-aksionare deri në 40 k PLN.
  • Qasja në rrjetin e mentorëve, ekspertëve nga Orange dhe ekosistemit të startupeve, infrastrukturës, qendrës kërkimore të konsumatorëve, rrjetit shpërndarës Orange dhe shërbime të dedikuara të qendrës R & D të Orange.
  • Mundësi për t’u rritur globalisht në bashkëpunim me në bashkëpunim me fabrikat e huaja Orange.
  • Startupert e përzgjedhura do të ftohen në ‘Startup pitch’ në 15 Dhjetor në Varshavë.

Kujt i shërben: projekteve kryesisht nga përvoja e klientit, inteligjenca artificiale, IoT, big data, e-commerce, AR, VR, siguria kibernetike, automatizimi i procesit, fintech dhe blockchain.

Afati: 26 Nëntor, 2017

Apliko këtu! 4 startupet më të mira mund të marrin një biletë të veçantë të rezervuar për përzgjedhjen e Startup Hub!

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale