Reklamat më të mira të Super Bowl 2021

Spektakli Super Bowl, përveç sportit është i njohur edhe për reklamat. Ndërsa kostoja e një reklame gjatë finales së Super Bowl është e jashtëzakonshme, kompanitë sigurojnë jo vetëm shikueshmëri shumë të lartë në SHBA gjatë ndeshjes, por gjithashtu një publicitet që i shoqëron ato edhe në periudhën para dhe pas ndeshjes, kur mediat flasin dhe japin kritikën e tyre rreth reklamave.

Një reklamë 30 sekondëshe kushton 5 milionë dollarë, shikohet prej 100 milionë njerëzve në transmetim të drejtpërdrejtë, kurse në to marrin pjesë yjet e famshme të aktrimit, muzikës dhe sportit.

  1. Budweiser

Teknikisht nuk është një reklamë tradicionale, por sidoqoftë është e fuqishme; këtë vit, Budweiser vendosi të merrte pjesë në garën e reklamave Super Bowl , dhe në vend të kësaj dhuroi paratë që kompania do të kishte shpenzuar për ndërgjegjësimin rreth vaksinave anti-COVID-19. Coke dhe Pepsi bënë të njëjtën gjë.

  1. Will Ferrell për GM

Ferrell, Kenan Thompson, Awkwafina vendosën të udhëtonin në Norvegji pa ndonjë arsye të veçantë? Le te presim.

  1. Drake për Farm Farm

Një hero si Drake që anashkalon gjithçka vetëm për të produktet e Farm Farm. Një reklamë e lezetshme, me mesazh të qartë dhe target grup të caktuar.

  1. Lil Nas X për Logitech

Asgjë nuk do ta mposhtë kurrë reklamën “Cool Ranch” të Lil Nas X nga viti i kaluar, por kjo reklamë e Logitech – në të cilën ai vesh një set pizhame rozë është vërtet fantastike.

  1. Dan Levy për M&Ms

I freskët nga prezantimi i Saturday Night Live , Dan Levy sjell sharmin e tij të papërmbajtshëm në një spot televiziv që përqendrohet në fuqinë e faljes.

  1. Dyqanet Bass Pro

“Në këto kohë provash, ne kemi nevojë për natyrën më shumë se kurrë. Ne kemi nevojë për natyrën për të na kujtuar se ashtu si lindja e diellit ose kthimi i baticave, këto sfida do të kalojnë “, kjo reklamë na kujton të gjithëve panoramat e nevojshme për pamjen e jashtme.

VOGUE

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0