Reklamat e Krishtlindjeve 2021: M&S, John Lewis, Sports Direct, Disney dhe të gjitha reklamat e Krishtlindjeve që mund të shikoni deri tani - Business Magazine Albania

Reklamat e Krishtlindjeve 2021: M&S, John Lewis, Sports Direct, Disney dhe të gjitha reklamat e Krishtlindjeve që mund të shikoni deri tani

Reklamat e Krishtlindjeve

Është sezoni i reklamave festive për t’u shfaqur edhe një herë në ekranet tona.

E dimë se sezoni festiv po afron, sepse markat po fillojnë të shfaqin reklamat e tyre festive në TV dhe në internet.

Histori emocionale dhe tregime emocionuese festive adoptohen nga dhjetëra marka në mbarë botën çdo vit.

Këtu janë të gjitha reklamat e Krishtlindjeve 2021 që mund t’i shikoni tani.

Lexoni: Si u personifikuan Krishtlindjet me ngjyrën e kuqe dhe jeshile?!

Reklama e Krishtlindjeve nga John Lewis 2021

E titulluar “Unexpected Guest” (Vizitori i Papritur), reklama 2-minutëshe sheh udhëtarin e hapësirës Skye duke u përplasur në pyllin pranë shtëpisë së 14-vjeçarit Nathan ndërsa ai dhe familja e tij festojnë Krishtlindjet.

Nathan e prezanton Skye me të gjitha traditat e njohura festive, duke përfshirë ngrënien e byrekut me mish të grirë, dekorimin e pemës dhe, veshjen e pulovërave të reja për Krishtlindje.

Si gjithmonë, John Lewis ka porositur gjithashtu një cover muzikor për të shoqëruar reklamën lëvizëse. Këtë vit, muzikanti është këngëtarja dhe kompozitorja londineze Lola Young, e cila performon një cover të Together In Electric Dreams, fillimisht nga Phil Oakey, i grupit Sheffield, The Human League.

Vendimi për të përdorur këngën ka shkaktuar njëfarë shqetësimi në mesin e disa blerësve të Sheffield pasi kompania vendosi të mbyllte dyqanin e tyre në Sheffield në fillim të këtij viti.

Reklama e Krishtlindjeve nga TK Maxx 2021

TK Maxx fokusohet në një interpretues të ri, Laurie, që do të ketë momentin e tij në qendër të vëmendjes në shfaqjen e Krishtlindjeve në shkollë.

Ai ka një moment frike në skenë, vetëm për të kuptuar se ka veshur një palë çizme blu të ndezura që e ndihmojnë të rifitojë besimin e tij.

Ju mund të shikoni reklamën e Krishtlindjeve të TK Maxx:

Reklama e Krishtlindjeve nga Disney 2021

Reklama e Krishtlindjeve e Disney, The Stepdad, ndjek aventurat festive të një burri që lëviz me partneren dhe dy fëmijët e saj.

Personazhet e njohur të Disney-t, si Buzz Lightyear dhe personazhet nga Frozen, shfaqen në ajër ndërsa familja afrohet më shumë në Krishtlindje.

Ndiqeni tani reklamën e Krishtlindjeve të Disney-t me fokus familjen:

Reklama e Krishtlindjeve nga M&S 2021

M&S ka sjellë dy yje për reklamën e saj të Krishtlindjeve 2021: yllin e MCU Tom Holland dhe komedianin britanik Dawn French.

Tom Holland ka sjellë në jetë një nga personazhet më të dashur të ëmbëlsirave të M&S: Percy Pig.

Shikoni Percy dhe mikun e tij të eksplorojnë ëmbëlsirat e Krishtlindjeve në shitje në dyqanet M&S ​​në kanalin e kompanisë në YouTube.

Reklama e Krishtlindjeve 2021 nga Boots

Jenna Coleman luan rolin kryesor në reklamën e Krishtlindjeve të Boots’ Bags of Joy, duke eksploruar një çantë jashtëzakonisht të thellë që mban gjithçka që ofrohet në Boots këtë vit.

Personazhi i zonjës Coleman vazhdon të nxjerrë gjithçka që i nevojitet për Krishtlindjet perfekte me familjen dhe miqtë, nga dhuratat ideale deri te zbukurimet për pemën.

Shihni se çfarë tjetër ka brenda Boots’ Bags of Joy duke e parë reklamën.

Reklamë e Krishtlindjeve nga Sports Direct 2021

Së fundmi, Sports Direct ka lançuar edhe reklamën e Krishtlindjeve për këtë vit, duke sjellë plot personalitete të njohura sportive.

Shihni sa shumë mund të dalloni në dëborë, duke përfshirë Dame të Sheffield-it Jessica Ennis-Hill, Emma Raducanu, Jack Grealish, Jordan Pickford, Mason Mount, Declan Rice, Katarina Johnson-Thompson, Maro Itoje, Big Narstie dhe Andreë ‘Beef’ Johnston.

Shikoni vetë reklamën nga Sports Direct:

/thestar

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0