Puna ideale për çdo shenjë horoskopi


 

Dashi (21 mars – 19 prill)

Dashit i duhet një punë që e lejon të jetë përgjegjës. Ju keni nevojë të jeni ai/ajo që gjeneron ide, që merr vendime dhe që e zgjidhni vetë planin tuaj të punës. Punët fizike janë shumë të mira për ju sepse ju keni shumë energji.

 

 

 

Demi (20 prill – 20 maj)

Ju duhet një punë që iu lejon të shprehni kreativitetin tuaj por që gjithashtu ju jep ndjesinë e stabilitetit dhe sigurisë. Diçka me pak stres dhe një ambient i qetë pune është idealja për ju.

 

 

 

Binjakët (21 Maj – June 20)

Një punë ideale për ju është ajo që iu lejon të bashkëveproni me njerëzit. Ju gjithashtu jeni shumë të mirë në punët dinamike, ku detyrat tuaja ndryshojnë nga dita në ditë, duke e bërë të pamundur mërzitjen.

 

 

 

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna ideale për ju është ajo kur punoni ngushtë me bashkëpunëtorët që besoni. Një mjedis pune, ku ju ndiheni të mbështetur dhe të sigurtë, për të shfrytëzuar kështu aftësitë tuaja më të mira, kjo është thelbësore për gaforret.

 

 

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna juaj ideale është ajo ku ju mund të jeni më të mirët. Ju punoni mirë në një punë të strukturuar por që gjithashtu iu lejon të shkëlqeni, të nxirrni në pah aftësitë tuaja dhe të merrni shumë lëvdata dhe mirënjohje nga shefat dhe bashkëpunëtorët tuaj.

 

 

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një punë ideale për ju është ajo në të cilën ju mund të jeni në shërbim të të tjerëve. Ju punoni mirë në një mjedis ku mund të kënaqni njerëzit e tjerë dhe të përdorni aftësitë tuaja organizative për të ndihmuar mbajtjen në rregull të çdo gjëje.

 

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Puna juaj ideale është ajo ku mund të kombinoni aftësitë tuaja shoqërore me idetë tuaja për të bukurën.

Të punuarit me njerëzit është njëra mundësi, por edhe një punë që ju lejon ju të ndihmoni të tjerët që të jenë më të mirët ju plotëson edhe më shumë shpirtërisht.

 

 

Akrepi (23 Tetor – 21 nëntor)

Puna ideale për ju është ajo ku ju mund të jepni zemrën dhe shpirtin tuaj. Duhet të jetë diçka që ju e dashuroni vërtet sepse do t’i dedikonit asaj pune gjithë kohën dhe energjitë tuaja.

 

 

 

Shigjetari  (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju keni nevojë për një punë ku të shiheni si lider. Keni nevojë që opinionet dhe idetë tuaja të dëgjohen dhe të vlerësohen. Një punë që është aktive dhe dukshëm e vrullshme është gjithashtu shumë e mirë për ju.

 

 

 

Bricjapi  (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju keni nevojë për një punë që paguhet shumë mirë dhe ku ju të ndiheni të vlerësuar për aftësitë tuaja të veçanta në grup.

 

 

 

Ujori  (20 Janar – 18 Shkurt)

Një punë ideale për ju do të ishte ajo në të cilën ju mund të bëni një ndryshim në jetën e njerëzve. Ju keni nevojë të ndjeni që jeni duke ndihmuar njerëzit në njëfarë mënyrë, me atë që ju bëni. Një punë ku ju jeni vetë shefja/i është gjithashtu për tu marr në konsideratë.

 

 

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një punë ideale për ju është ajo ku ju mund të shprehni aftësitë tuaja krijuese. Ju keni gjithashtu nevojë për një punë me fleksibilitet që ju lejon liri dhe nuk ju ndalë apo ju mbyll brenda një kuadrati të caktuar.

 

 

/Exemplore

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0