Puna ideale për çdo shenjë horoskopi - Business Magazine Albania

Puna ideale për çdo shenjë horoskopi


 

Dashi (21 mars – 19 prill)

Dashit i duhet një punë që e lejon të jetë përgjegjës. Ju keni nevojë të jeni ai/ajo që gjeneron ide, që merr vendime dhe që e zgjidhni vetë planin tuaj të punës. Punët fizike janë shumë të mira për ju sepse ju keni shumë energji.

 

 

 

Demi (20 prill – 20 maj)

Ju duhet një punë që iu lejon të shprehni kreativitetin tuaj por që gjithashtu ju jep ndjesinë e stabilitetit dhe sigurisë. Diçka me pak stres dhe një ambient i qetë pune është idealja për ju.

 

 

 

Binjakët (21 Maj – June 20)

Një punë ideale për ju është ajo që iu lejon të bashkëveproni me njerëzit. Ju gjithashtu jeni shumë të mirë në punët dinamike, ku detyrat tuaja ndryshojnë nga dita në ditë, duke e bërë të pamundur mërzitjen.

 

 

 

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna ideale për ju është ajo kur punoni ngushtë me bashkëpunëtorët që besoni. Një mjedis pune, ku ju ndiheni të mbështetur dhe të sigurtë, për të shfrytëzuar kështu aftësitë tuaja më të mira, kjo është thelbësore për gaforret.

 

 

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna juaj ideale është ajo ku ju mund të jeni më të mirët. Ju punoni mirë në një punë të strukturuar por që gjithashtu iu lejon të shkëlqeni, të nxirrni në pah aftësitë tuaja dhe të merrni shumë lëvdata dhe mirënjohje nga shefat dhe bashkëpunëtorët tuaj.

 

 

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një punë ideale për ju është ajo në të cilën ju mund të jeni në shërbim të të tjerëve. Ju punoni mirë në një mjedis ku mund të kënaqni njerëzit e tjerë dhe të përdorni aftësitë tuaja organizative për të ndihmuar mbajtjen në rregull të çdo gjëje.

 

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Puna juaj ideale është ajo ku mund të kombinoni aftësitë tuaja shoqërore me idetë tuaja për të bukurën.

Të punuarit me njerëzit është njëra mundësi, por edhe një punë që ju lejon ju të ndihmoni të tjerët që të jenë më të mirët ju plotëson edhe më shumë shpirtërisht.

 

 

Akrepi (23 Tetor – 21 nëntor)

Puna ideale për ju është ajo ku ju mund të jepni zemrën dhe shpirtin tuaj. Duhet të jetë diçka që ju e dashuroni vërtet sepse do t’i dedikonit asaj pune gjithë kohën dhe energjitë tuaja.

 

 

 

Shigjetari  (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju keni nevojë për një punë ku të shiheni si lider. Keni nevojë që opinionet dhe idetë tuaja të dëgjohen dhe të vlerësohen. Një punë që është aktive dhe dukshëm e vrullshme është gjithashtu shumë e mirë për ju.

 

 

 

Bricjapi  (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju keni nevojë për një punë që paguhet shumë mirë dhe ku ju të ndiheni të vlerësuar për aftësitë tuaja të veçanta në grup.

 

 

 

Ujori  (20 Janar – 18 Shkurt)

Një punë ideale për ju do të ishte ajo në të cilën ju mund të bëni një ndryshim në jetën e njerëzve. Ju keni nevojë të ndjeni që jeni duke ndihmuar njerëzit në njëfarë mënyrë, me atë që ju bëni. Një punë ku ju jeni vetë shefja/i është gjithashtu për tu marr në konsideratë.

 

 

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një punë ideale për ju është ajo ku ju mund të shprehni aftësitë tuaja krijuese. Ju keni gjithashtu nevojë për një punë me fleksibilitet që ju lejon liri dhe nuk ju ndalë apo ju mbyll brenda një kuadrati të caktuar.

 

 

/Exemplore

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0